Home / Horoskop / “Jeni në udhën e duhur”, astrologu Jorgo Pulla tregon shenjën me FAT: Kjo është periudha juaj e suksesit!

“Jeni në udhën e duhur”, astrologu Jorgo Pulla tregon shenjën me FAT: Kjo është periudha juaj e suksesit!

Dashi

Hèna sot, mund tè qèndrojè nè njè shenjè shoqèrore ndaj shenjes tuaj, ndèrkohè gè situatat e vèshtira janè ekzistente me këndin e vèshtirè tè Diellit me Marsin. Paralelisht, njè plani juaj produktiv duket se do te ndryshojë deri nè njè farè pike, kèshtu qè do ftoheni tè rishikoni qëllimet tuaja, ndèrkohè, nèse keni fèmijè, sot kushtojini vèmèndje tè vecantè nevojave tè tyre.

Demi
Sot bèhet fjalè pèr njè ditè kèrkuese, pavarsisht se
favorizoheni nè c’do gjè qè ka lidhje me cèshtje
familjare apo shtèpinè. Por, mè e vèshtira me tè cilèn duhet tè pèrballeni sot èshtè dhe distanca e dèshirave tuaja me ato tè familjavère tuaj.

Binjaket

Dita e sotme është shumë ndihmuese për çështjet tuaja, pavarsisht faktit se ekzistojnè disa eksagjerime nga ana juaj për mënyrën se si i zgjidhni marrëdhëniet ndèrpersonale. Fundja, udheheqèsi juaj Merkuri èshtè akoma nè te kundert pèr pak akoma, kèshtu qè shfrytèzoni informacionet e rèndèsishme që do t’u sjellë.

Gaforrja

Dita e some èshtè mè e lodhje nè krahasim me te
djeshmen, por mund tè sistemoni shumè cèshtje tè
natyrès praktike apo tè vendosni nè njè rregull
programin tuaj, duke filluar nga hapat e thjeshte dhe të vogla. Por ka mundèsi tè ekzistojnè disa vèshtirèsi pershkak se nuk tregoni mjaft fleksibilitet, ndèrkohè qè ka mundèsi tè ndèrmerrni pèrsipèr mè shumè sesa mund tè pèrmbushni.

Luani
Kjo periudhè me kèndin negative tè Diellit me Merkurin e kundèrt e ka shumè tè theksuar elementin e “tregues tè paqèndrueshèm”. Fundja, duket se jeni fokusuar vetèm nè zèrin tuaj, ndèrkohè qè situata me tè tjerèt èshtè e shkatèrruese. “Puzzle”-in e plotèson Merkuri n
nje kend pozitiv edhe pse eshte nè vijè tè kundèrt, por edhe ju qè nuk “gunjèzoheni”.

Virgjëresha

Eshtè fakt se stresoheni duke u pèrpjekur tè pèrgatisni planet tuaja. Por mbani mend se planet qè deri tani nuk kanë pèrparuar, ne vazhdim duken sikur po zgjidhen vetvetiu por pèr momentin akoma, fundja, ekzistojnè ndrsyhime tè papritura. Nuk nevojitet ti bèni tè gjitha vetè, pasi keni dhe miqtë pranë.

Peshorja
Qèllimet qè keni vendosur kètè periudhè sot ju duken mè tè largèt dhe kjo ju mbush me ankth, pasi ndjeni se planet tuaja produktive jane tè qëndrueshme, nderkohë që situata është mjaft e paqëndrueshme me kundèrshtimin e Diellit me Marsin e kundèrt. Paralelisht një skenar akoma i mundshëm është të jeni të palëkundur nè pozicionet tuaja dhe kjo tè krijojè debate tè
rendesishme me personat e rrethit tuaj tè afèrt.

Akrepi

Eshtè njè ditè disi presionuese pèr ju, pasi ngacmohen pèrsèri cèshtje mbi jetèn tuaj sociale apo nè nevojën tuaj pèr njohje tè pèrpjekjeve tuaja dhe arritje. Pèr mè tepèr, jeni mjaft tè prirur sot ndaj veprimeve tè pamenduara që mund të dëmtojnë imazhin që pèrcillni pèr jashtè. Kèshtu qè shmangni gabimet.

Shigjetari

Sot jeni fiksuar mjaftueshèm ne besimet dhe
botèkuptimin tuaj, duke u pèrballur nè mènyrè armiqësore gjithçka që nuk bën pjesë në mënyrën që ju i pèrceptoni gèrat. Paralelisht, pèrpiquni tè imponon mendimet tuaja tek njerèzit qè ju rrethojnè, elementè që ftohin lidhjet tuaja me personat pèrreth. Gjithashtu, nuk janè tè pakta herèt kur do tè mbani distancè nga te tjerèt.

Bricjapi

Sot do tè bèni logaritje strategjike dhe do tè shtroni
rrugètimin tuaj pèr mè poshtè. Gjithashtu, do tè dalin ne sipèrfaqje disa kujtime apo ndjenja nga e kaluara brenda ditès, zakonisht pèr shkak tè njè arsyeje fenomenalisht tè pa rèndèsishme dhe kjo do t’ju ngarkojè. Ka mundèsi tè keni lènè disa pyetje tè papèrgjigjura nè tè kaluarën, pèr tè cilat pêrgjigjet do ti gjeni shumë shpejt.

Ujori

Tè shumta janè anè tè cilat do ftoheni tè pèrballeni sot. dhe tè parën atè tè lidhjeve tuaja ndèrpersonale, duke provuar fillimisht rezistencèn e lidhjeve tuaja dhe mè pas durimin tuaj. Kèshtu qè shmangni sot lèvizjet e rrezikshme, ndèrkohè qè zhvillimet e paparashikuara nuk do tè mungojnè nè shtèpi.

Peshqit
Nuk janè tè pakta herèt kur doni tè dorèzoheni, por
Përfundimisht gjeni fuqi dhe shkelni në këmbët tuaja pavarsisht kèsaj, detyrimet sot duken se ju mbysin mè shumè se kurrè. Gjithashtu, sot kushtojini vèmèndje mè shumè shèndetit tuaj.

About admin

Check Also

Horoskopi për datën 26 tetor nga Russell Grant

Dashi Dallimet midis jush dhe një miku duhet bërë me kujdes. Ka disa gjëra që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *