Home / Horoskop / “Mund të gaboni në menaxhimin e çështjeve të rëndësishme, KUDJES!”, astrologu Jorgo Pulla paralajmëron këtë shenjë

“Mund të gaboni në menaxhimin e çështjeve të rëndësishme, KUDJES!”, astrologu Jorgo Pulla paralajmëron këtë shenjë

Dashi

Komunikimi është letra juaj e fortë sot dhe mund të mbështeteni tek personat që ju rrethojnë për të përparuar në idetë tuaja. Por harroni ama të kontrolloni herë pas herë nëse gjithcka po shkon mirë, pasi me katrorin e Merkurit me Saturnin nuk përjashtohet të mos jenë të gjithë në rregull ndaj jush!

Demi

Kërkoni qëndrueshmërinë për të hedhur hapa të rëndësishme, por njëkohësisht, tregon se jeni stresuar me disa gjëra, ndërkohë që një skenar i mundshëm janë komentet gjykuese të theksuara nga ambjenti juaj i afërt. Por ama nuk je vetëm, njerezit e dashur jane prane teje per gjithcka.

Binjaket

Hëna sot nga shenja e Peshores ju jep disa mundësi, por ama ju bën dhe disi egocentrik. Por paralelisht do të lëvizni dhe në disa shenja…eksagjerimi, kështu që është më mirë të jeni me këmbë në tokë (sa kjo të jetë e mundur!) Kështu që keni nevojë të dëgjoni të tjerët më shumë.

Gaforrja

Sot do të bëni hapa pas, pasi ndjeni se vështirësoheni të komunikoni plotësisht me personat tuaj të dashur, me këndin negative të Merkurit me Saturnin, që ju ndikon drejt për së drejti. Gjithashtu, ftoheni të merrni vendime të rëndësishme pasi dëgjoni këshillat e njerezve qe ju duan te miren.

Luani

Dita e sotme ju fton të jeni më korrekt por dhe me më shumë objektivitet ndaj qëllimeve që keni vendosur. Por jeni në një fazë të fuqishme pasi me Marsin luftëtar përkrah jush, ndjeni se mund të arrini shumë gjëra. Ma pajisuni dhe me korrektesë!

Virgjeresha

Disa lëvizje të përsonave të rrethit tuaj të afërt ka mundësi t’ju ekspozojnë, duke dëmtuar imazhon që përcillni për jashtë. Kështu që sot ftoheni të tregoni vëmëndje të vecantë dhe të kontrolloni sesa ajo që ju prezantojnë, përputhet me realitetin.

Peshorja

Nje kend ideal qe formohet sot Hena ne shenjen tuaj fuqizon klimën dhe balancat në lidhjet tuaja ndërpersonale, pasi që dhe të tjerët presin shumë nga ju. Por për sot, do të hapeni ndaj horizonteve të reja, dhe do të bëni plane për të ardhmen. Kontaktet me vënde të largëta, cështje studimesh apo cështje ligjore do të përparojnë.

Akrepi

Dita e sotme ju sjell më pranë zërit tuaj të brëndshëm, ndërkohë që nuk janë të pakta castet ku mohoni të shihni drejt përsë drejti dhe përgjegjësitë tuaja në situata pa rrugëdalje, duke preferuar ti kapërceni, qoftë dhe përkohësisht. Kështu që dita e sotme është një mundësi e mirë për të përshtatur dëshirat tuaja.

Shigjetari

Disa situata të ngatërruara në shtëpi apo familje, krijojnë ndërlikime në mënyrën sesi reagoni në lidhjet tuaja ndërpersonale. Kështu që do duhet të keni objektivitet dhe realizëm duke vënë në një rregull situatat, vecanërisht nëse bëni pjesë tek të lindurit në mes dhjetori.

Bricjapi

Sot keni mjaft vështirësi në përpjekjen tuaj për të sistemuar cështjet dhe detyrimet e përditshmërisë që kanë mbetur pezull, pasi ekzistojnë hamendësime në komunikimin tuaj me personat që ju rrethojnë.

Ujori
Hëna qëndron në një pozicion vecanërisht gjallëror të horoskopit tuaj, përkatësisht dhe ju keni oreks të gëzoheni me gjërat e thjeshta të jetës, do të merreni me planet tuaja produktive, por kini kujdes dhe detajet praktike, për të mos u përballur me surpriza! Me siguri fundja keni dhe aleatë!

Peshqit

Ka mundësi të bëni shumë gabime në mënyrën sesi i menaxhoni cështjet e rëndësishme që lidhen me shtëpinë apo personat e rrethit tuaj familjar, por njëkohësisht nga sot do duhet të tregoni më shumë kujdes me veprimet që bëni.

About admin

Check Also

Horoskopi për datën 26 tetor nga Russell Grant

Dashi Dallimet midis jush dhe një miku duhet bërë me kujdes. Ka disa gjëra që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *