Home / Horoskop / Cilat janë femrat më të fuqishme sipas shenjave të horoskopit

Cilat janë femrat më të fuqishme sipas shenjave të horoskopit

Një grua e fuqishme është dikush që do të shërbejë si një model i duhur për çdo kohë të jetës tënde.

Ajo është e pavarur dhe bën atë për të cilën ajo beson. Ajo nuk ka nevojë për mbështetjen e një mashkulli dhe është e aftë të mbështesë veten. Një grua që e jeton jetën në një mënyrë që ajo e shikon të përmbushur.

Një grua e fuqishme ka aftësinë të ndryshojë botën dhe kjo është ajo që përfaqësueset e çdo shenje kanë bërë.

Dashi

Gloria Steinem – është një figurë kyçe në lëvizjen e gruas dhe të feminizmit. Shkrimi i saj ka ndihmuar të ndryshohet jeta e femrave përreth botës.

Demi

Mbretëresha Elizabeth II – është mbretëresha që sundoi më gjatë në histori.

Binjakët

Anne Frank – një adoleshente që e transformoi dhimbjen e botës së saj sekrete në një kujtim që do të prekë miliona njerëz.

Anne-Frank

Gaforrja

Malala Yousafzai – aktivistja, fituesja më e re e çmimit Nobel për “Paqen” në histori.

Luani

JK Rowling – autorja më e shituar në Britaninë e Madhe që jeton ende, ajo shkroi librin e “Harry Potter”.

Virgjëresha

Beyonce – këngëtare dhe aktiviste për mbrojtjen e të drejtave të afro-amerikanëve.

Peshorja

Julie Payette – astronaute, fituese e 26 titujve të nderit.

Akrepi

Hilary Clinton – politikania amerikane që ka qenë kandidate për Presidente, një nga gratë më të fuqishme në botë.

Shigjetari

Tyra Lynne Banks – është një modele amerikane, personalitet televiziv, producente, aktore dhe “business woman”.

Bricjapi

Michelle Obama – Ish-Zonja e Parë e Amerikës është një grua e fuqishme, avokate dhe aktiviste e shëndetit.

Ujori

Harriet Tubman – drejtuese e hekurudhave nëntokësore dhe lobuese e heqjes së skllavërimit.

Peshqit

Elizabeth Taylor – është e njohur veç bukurisë së saj si një aktore britanike, “business woman” dhe humanitare.

About admin

Check Also

Horoskopi për datën 26 tetor nga Russell Grant

Dashi Dallimet midis jush dhe një miku duhet bërë me kujdes. Ka disa gjëra që …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *