Home / Horoskop / Horoskopi javor 21-27 Tetor sipas astrologut Vincenzo Lagana/ Kjo eshte shenja me FAT per javen e 4 te muajit

Horoskopi javor 21-27 Tetor sipas astrologut Vincenzo Lagana/ Kjo eshte shenja me FAT per javen e 4 te muajit

Dashi

Pro blemet e komunikimit këtë javë mund të krijojnë tensione, të cilat në raste të tjera do t’i kishit neglizhuar, por tani nuk mund t’i injoroni më! Pakënaqësia fillon të ndihet edhe në gjëra të thjeshta të përditshme midis kolegëve! Nëse jeni shefi, përpiquni ta korrigjoni atë në çdo mënyrë të mundshme!

Pyesni vetë punonjësit ose bashkëpunëtorët tuaj se çfarë mund të bëni për të kor rigjuar keqku ptimet dhe th ashethemet. Do të shihni që gjithçka do të funksionojë, thjesht duhet të jeni modest!

Demi

Ndoshta këtë javë mund të ndiheni të ve tmuar, sepse nuk keni më mbështetjen që keni pasur më parë në vendin e punës, por mos u shqe tësoni, pasi nuk do të thotë që kjo nuk mund të kthehet!Disa kon flikte mund t’ju japin iluzionin e rr emë se njerëzit përreth jush nuk ju respektojnë më, prandaj mos krijoni paranojë të panevojshme!

Gjithmonë tregoni ka rakterin tuaj dhe do të shihni se njerëzit do të kuptojnë arsyen e qëndrimeve tuaja dhe kurrë nuk do të kenë mendime të dyta!

Binjakët

Nëse ndiheni pak më shumë se një numër brenda mjedisit tuaj të punës, përpiquni ta bëni më të njohur veten gjatë javës, duke u bërë miq me këdo! Nëse pro blemi nuk është shoqëria, por monotonia dhe h irtësia e vendit, mbase duhet të filloni të mendoni për ndërrimin e vendit të punës!

Gaforrja

Lërini të tjerët të lirë të shprehen siç e shohin të arsyeshme dhe të shprehen me liri të barabartë këtë javë! Në vendin e punës është e rëndësishme të përçoni ndjenja pozitive! Ju jeni gati të filloni një sfidë të re ose një projekt të ri, prandaj besoni në të pa hezitim dhe mos lejoni askënd të shqetësojë organizatën tuaj!

Luani

Jini gati këtë javë për të treguar të gjithë potencialin tuaj dhe dëshirën tuaj për të bërë, sepse do të jetë thelbësore për ata që duan të gjejnë një punë!Ka mundësi të mira rreth jush, ju vetëm duhet të shikoni përreth më mirë, veçanërisht midis të mërkurës dhe të premtes, kur të gjitha dyert do të jenë të hapura!

Sidoqoftë, përpiquni të përmbajë sarkazmën tuaj, veçanërisht në prani të njerëzve të prekshëm, të cilët mund të keqint erpretojnë fjalët tuaja. Ju nuk mund të kuptoheni gjithmonë!

Virg jëresha

Këtë javë do të zgjidhim disa nga çështjet që në të kaluarën ju kishin munduar më shumë. Më në fund mund të marrësh frymë lirisht! Duke përfituar nga periudha e mirë, mund të filloni të mendoni për ndonjë projekt të ri.

Këtë herë pa lënë pas dore as detajin më të vogël! Njerëzit përreth jush mbështeten shumë në aftësinë tuaj , prandaj përpiquni të përkushtoheni këtë herë, seriozisht dhe me përkushtim!

Peshorja

Këtë javë do të duhet të pl anifikoni takimet dhe planet tuaja në mënyrë të përsosur, përndryshe mund të humbni dikë të rëndësishëm gjatë rrugës dhe më pas mund ta mbani atë larg për një kohë të gjatë! Padyshim që do të jeni aq i zënë sa nuk do të gjeni kohë për veten tuaj, por kur të merrni frutat do të shihni se do t’ia vlejë!

Akrepi

Gjatë javës shpesh do të duhet të zgjidhni disa pro bleme të rendit dhe organizimit me krijimtarinë dhe imagjinatën tuaj. Bashkëpunimi i madh që keni qenë në gjendje të krijoni në mjedisin tuaj të punës do t’ju vijë në ndihmë për të maskuar një ga bim të vogël ose keqkuptim nga sytë e dikujt! Mundohuni të mos har roni një takim të rëndësishëm, rreth të Mërkurës, sepse mund të humbisni një mundësi!

Shigjetari

Mundohuni të mos u kushtoni shumë vëmendje fjalëve të thënë në mënyrë të rastësishme këtë javë, përndryshe mund të mos shkoni shumë mirë me disa kolegë! Mundohuni të kapërceni disa kufij të karakterit tuaj dhe të njerëzve përreth jush , në mënyrë që të toleroni. Idetë tuaja janë shumë të vlefshme, prandaj do të bënit mirë t’i theksonit ato sa më shpejt që të mundeni, në mënyrë që të vërejnë krijimtarinë dhe shkathtësinë tuaj!

Bricjapi

Sidomos të hënën, më mirë të riktheheni në punën dhe të bëni gjërat që duhen bërë menjëherë , në vend që t’u tregoni kolegëve tuaj për festat e fundjavës! Përvoja juaj ju mëson se kurrë nuk duhet të tërhiqeni shumë, herët a vonë ajo prishet, prandaj mos e provoni durimin e shefit tuaj!

Ujori

Këtë javë do të keni ambicie të mëdha, si gjithmonë, por eprorët tuaj ose kolegët ose bashkëpunëtorët tuaj mund të mos jenë në një marrëveshje të plotë me ju! Kështu që përpiquni të demonstroni vlerën e ideve tuaja, në mënyrë që ato të mund të ndryshojnë mendjen e tyre për pretendimin e paku jdesisë së veprimeve tuaja.

Peshqit

E hëna tashmë do t’ju lejojë të tregoni aftësitë tuaja drejtuese , të cilat me të vërtetë mund të pohojnë veten gjatë javës. Mundësitë gjithmonë duhet të shfrytëzohen! Nga një bisedë e thjeshtë mund të ndryshojë edhe jetën tuaj të punës, veçanërisht nëse keni nevojë për më shumë kënaqësi për të ecur përpara! Midis të martës dhe të premtes jini gati në çdo kohë për të trajtuar një temë serioze, e cila mund të zhvillohet në një projekt të rëndësishëm!

About admin

Check Also

Demi me shtepi te re , luani me bingo ! Ja shenjat me me fat

Dashi Planètët po ju çojnë në një cikël të ri. Së shpèjti do të jèni …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *