Home / Horoskop / Një lájm i fùqíshëm nga Meri, kush e nís Nentorin me kaq shumë fát

Një lájm i fùqíshëm nga Meri, kush e nís Nentorin me kaq shumë fát

Nëse ju nuk kèni fjètur ende, sot vjèn një lájm rreth shènjáve se ç’fárë u ndòdh atyre gjatë stinës së verës.

Yjet do t’ju trègòjnë se cilat pèlqejnë të udhètojnë, të flírtòjnè apo dhe cilat nga shènjat do mártòhèt këtë vit.

Në këtë páráshíkim thùhèt se si do nísë Nentori dhe cila nga shenjat do arríjë shumë sùksès në kárríerè dhe një jetë të lùmtùr.

A jèni gáti të mèsòni se cilat nga shènját do kenë mbárèsi dhe një kárrièrë të mirë me fíllimín e Nentorit?

Me nísjen e muajit që vjèn, do jènë Dèmèt ata që do fíllòjnë një aváncím në lídhjè me kárrièrën sepse siç e dímë Jùpíteri shumë pak do qèndròjë në Pèshk dhe do fùtèt në shènjën e Ujòrit dhe disa shènjave si Dèm, Akrèp, Ujòr dhe Lùan do t’u jápë príòritet.

Mènjèherë në Nentor shíhèt që Dèmèt do fíllòjnë krýesísht për të árdhmèn dhe kárrièrën e tyre.

Do márrín vèndímet e dùhùra për të arrítur aty ku dùhèt, por dhe në jetën pèrsònale, do márrín vèndime më kònkrète përsa i përket ecùrísë së jetës së tyre në çíft.

Një nga shènjat e tjera që do márrë vèndíme të rèndèsishme kárríere në jetën e vètë do jènë dhe Ujòrèt.

Këtë verë do mèrrèn me párá, do i mbùshín mirë ata rèzervùarët e tyre ekònòmik sepse i prèt një Nentor i fùqíshèm dhe kánë shumë pláne për të reálizuar dhe jánë shumë të rèndèsishme këto plane, këtu nuk pèrjáshtòhet jeta personale, ínvèstíme dhe gjèra të tjera.

Janë Akrèpèt që në Nentor dùhet të bèjnë dòmínancát e tyre.

Dhe për këtë shenjë kemi dègjùar që kánë pásùr një vit me ndrýshíme me vlera.

Verën do ta shíjòjnë shumë në dáshùri dhe flírtè, më pas do fíllòjnë lídhjèt më stábël nga Nentori e tùtje që do vèndosín ose do ndáhèn nga një marrëdhënie ose të mártòhen dhe të fùtèn në një jetë të re.

Dhe Luanët e kánë dírekt çështjen e mártèsës, pra nëse nuk janë mártùar deri tani apo nuk kánë zgjídhùr kònflíktet në një mártèsë dhe nuk janë ndárè.

Nentori nís për ta të zgjídhë ato kònflíkte që dùhen të ndáhen nga një marrëd hënie e lòdhùr dhe u jèpet mùndèsía ose do fùtèn në një mártèsë e cila është një dètýrim i vitit që dùhèt ta bèjnè.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *