Home / Horoskop / Kane mbetur edhe 2 muaj nga viti i gjate 2021/ Keto jane 4 shenjat me te favorizuar per muajt qe vijne

Kane mbetur edhe 2 muaj nga viti i gjate 2021/ Keto jane 4 shenjat me te favorizuar per muajt qe vijne

Dimri është një pikë ringjallëse, kthese në jetën tonë.

Nuk duhet të presësh ndonjë ngjarje madhështore prej saj, pasi detyra e saj është më delikate. Në përgjithësi, nëse e shikoni, funksioni kryesor i dimrit është pastrimi. Ftohjet vijnë dhe heqin nga kjo botë gjithçka që ka mbijetuar më shumë dhe hedh vetëm hapësirën në mënyrë që të lejojë që bota të rilindë me ardhjen e pranverës.

Në këtë kuptim, ky dimër është më klasiku i mundshëm. Ajo do të bëjë pikërisht atë që është e nevojshme – ajo do të fshijë negativitetin dhe do t’ju shtyjë të heqni qafe gjithçka të panevojshme, përfshirë kujtimet e këqija. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për fillimet, punoni për veten tuaj, planifikoni dhe ndryshimet thelbësore – ndryshime, por jo ende rezultate.

Dhjetor
8 Dhjetori është momenti më stresues i muajit për faktin se Afërdita do të jetë në shkallën kritike të Akrepit. Shpenzimet e paqëllimta, humbjet, humbja e parave, etj janë të mundshme. Kështu që në ditët pranë kësaj date, duhet të jeni sa më të kujdesshëm me kapitalin tuaj.

Më 17 dhjetor, Saturni do të hyjë në shenjën e Ujorit. Kjo është një datë shumë e rëndësishme për sa i përket planifikimit. Tani mund t’i vendosni vetes qëllime që do t’i arrini në dekadën e ardhshme. Energjikisht, ju do të ndjeni mbështetje gjatë rrugës, por qëllimet duhet të jenë të përshtatshme, domethënë, me vlerë të përpjekjes dhe kohës.

Janar
Më 19 janar, Dielli do të hyjë në shenjën e Ujorit, i cili do të kontribuojë në një kërcim të mprehtë të energjisë në hapësirën përreth. Bricjapi i qetë do të zëvendësohet nga Ujori i çuditshëm. Ai do të inkurajojë njerëzit që janë të drejtë dhe kanë mendimin e tyre. Ata do të jenë me fat. Por dështimet do të arrijnë ata që vendosin në këtë kohë të mashtrojnë dhe të mashtrojnë. Gjithashtu gjatë kësaj periudhe, shumë koincidenca mistike janë të mundshme.

Më 28 Janar, Hëna e Plotë do të ndodhë në Luan, e cila mund të vendosë spirale në rrota në çështje të rëndësishme, prandaj në fund të muajit është më mirë të preferoni pushimet dhe praktikat shpirtërore, por jo punën serioze.

Shkurt
12 Shkurti do të jetë viti i Demit të Bardhë. Vëmendja e Universit do të kalojë nga ajo globale në atë ndërpersonale. Për shumë njerëz, vlerat familjare dhe komunikimi me njerëzit përreth tyre do të jenë një përparësi. Dinamika e përgjithshme e proceseve botërore do të ngadalësohet, jeta do të bëhet më e matur dhe e qetë.

Venusi do të hyjë në Peshqit në 25 Shkurt. Kjo do të çojë në faktin se shumë do të rishikojnë pikëpamjet e tyre për marrëdhëniet me të tjerët. Do të jetë shumë e rëndësishme të shtoni një element shpirtëror në romancë.

Dashi
Bestshtë më mirë të filloni këtë dimër me një aktivitet të fuqishëm në dhjetor dhe pa probleme të kaloni në pushim deri në fillim të shkurtit. Thisshtë kjo shpërndarje e ngarkesës që do t’ju lejojë të veproni në unison me energjitë e universit dhe të arrini rezultate më të mira.

Demi
Demi do të jetë në gjendje të arrijë sukses të konsiderueshëm në krijimtarinë dhe fushën profesionale, me kusht që ata të mos lënë pas dore komunikimin me familjen e tyre. Do të japë një ngarkesë të fuqishme të emocioneve që do t’ju lejojë të kapërceni veten.

Binjakët
Për Binjakët, dimri do të jetë një kohë miqësie. Në çdo biznes do të jetë e mundur të mbështetesh te miqtë besnikë, dhe nëse diçka ndodh – dhe armiqtë të forcohen nën parullat e tyre. Hapja juaj ndaj njerëzve do të luajë një rol kryesor.

Gaforrja
Gaforret do ta kalojnë këtë dimër në një trazirë emocionesh. Possibleshtë e mundur që dimri të jetë plot romanca, intriga, zbulime dhe takime të gëzueshme. Ju patjetër nuk do të mërziteni. Në përgjithësi, periudha premton të jetë optimiste.

Luani
Për Luanin, yjet parashikojnë një periudhë të mrekullueshme për fillimet e reja. Nëse dëshironi të merrni trajnim, të zotëroni një aftësi të caktuar ose të shpreheni në mënyrë krijuese, duhet ta filloni këtë dimër.

Virgjëresha
Virgjëreshat duhet të kufizojnë rrethin e tyre shoqëror tek njerëzit e besuar. Dimri do të jetë plot me ide dhe njohuri të shkëlqyera, të cilat është më mirë të mos i zbuloni për momentin.

Peshorja
Për Peshoren, trupat qiellorë janë të ftuar të mendojnë për një ndryshim të peizazhit, një lëvizje, një biznes të ri ose ndonjë mënyrë tjetër për të marrë emocione të freskëta. Ato do të ndihmojnë në diversifikimin e jetës dhe gjetjen e fushave të reja, premtuese të veprimtarisë në të.

Akrepi
Yjet parashikojnë një qetësi këtë dimër. Një kohë e mrekullueshme për planifikimin dhe introspektivën. Në muajt e ardhshëm, nuk do të ketë figura aktive nga Akrepat. Mund të ketë përjashtime nga rregulli, por vetëm ndër më të zellshmit.

Shigjetari
Shigjetari mund të mbështetet në idetë e tyre për të tërhequr njerëz me mendje të njëjtë. Por mos nxitoni për të bashkuar forcat. Ju vetë mund t’i çoni përpjekjet tuaja në fund. Ki parasysh këtë.

Bricjapi
Bricjapë, bëhuni gati për të udhëtuar! Mund të ketë disa prej tyre këtë dimër. Ekziston një mundësi për të refuzuar, por, në përgjithësi, kjo rrugë ju premton ndryshime jashtëzakonisht pozitive.

Ujori
Akuarianët duhet të mendojnë për zhvillimin e talenteve të tyre. Në dimër, do të ketë mundësi dhe parakushte për këtë, të cilat do t’ju shtyjnë të zbatoni planet tuaja. Atëherë, pse të mos e shfrytëzojmë rastin?

Peshqit
Dimri do t’u japë Peshqve një shans të shkëlqyeshëm për vetë-zhvillim shpirtëror. Sidoqoftë, kjo periudhë do të jetë plot misticizëm, magji, në të cilën Universi do t’ju ndihmojë.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *