Home / Horoskop / Muaji nentor vjen me eklipsin henor ne 19 Nentor/ Astrologu Jorgo Pulla jep parashikimin e muajit

Muaji nentor vjen me eklipsin henor ne 19 Nentor/ Astrologu Jorgo Pulla jep parashikimin e muajit

Parashikimet mujore: Nëntor 2021:

Mbyllja përfundimtare e qarqeve problematike në masën më të madhe te qen ndonje here !

Nëntori është muaji që na vë në kontakt me nevoja, pasiguri dhe situata më të thella. Ndikimet nga ky muaj dhe ne te ardhmen do të sjellin zhvillime të rëndësishme kryesisht në nivel ekonomik dhe psikologjik. Në të njëjtën kohë, po hyjmë në një periudhë Eklipsesh që do të jenë veçanërisht intensive dhe dinamike.

Nëntori, muaji i Akrepit, është një muaj i veçantë këtë vit, pasi rëndësia e tij astrologjike nuk është e zakonshme. Së pari ky muaj sjell eklipsin e parë në aksin Demi-Akrep. Shumë eklipse në këtë bosht material dhe ekonomik do të pasojnë në vitet në vijim, duke formuar një situatë të re në ekonominë botërore.

Eklipsi është Hënor do të ndodhë më 19/11/2021. Fokusi i këtij eklipsi është në Amerikë, pasi përkon me ditëlindjen e Presidentit Joe Biden. Zhvillimet nga Nëntori në pranverë do të jenë te veshtira mjaft për SHBA-në.

Së dyti më 5.11.2021 Afërdita kalon tek Bricjapi, ku do të qëndrojë për 4 muaj të tërë deri më 05.03.2022. Kjo do të ndodhë sepse do të kthehet në retrograde nga 19/12/2021 deri më 28/01/22. Afërdita retrograde në këtë shenjë sjell shqetësime për situatën financiare, por vë në plan të parë edhe çështjen e energjisë. Në Nëntor, kur do të kalojë nën hijen e kursit të tij retrograd nga eklipsi e në vazhdim (19 Nëntor 2021), do të na japë shenjat e para se çfarë saktësisht mund të presim gjatë sezonit të festave.

Muaji fillon me një Hënë të re në Akrep që eshte ne kundërshtim me Uranin, planetin e të papriturave, surprizave dhe kaosit. Vendi ynë është shumë i ndikuar nga kjo Hënë e re e cila krijon intensitet më të madh, ngjarje të paparashikueshme dhe një shpërthim fenomenesh natyrore, meteorologjike dhe gjeofizike. Duhet të jemi më të kujdesshëm për datat kur formohen Kendet e sakta të Diellit dhe Marsit me Uranin ne katrorët me Saturnin. Kendet e Nëntorit ndikojnë edhe në harten astrologjike të Bashkimit Evropian, por edhe Turqisë dhe Izraelit.

CilaT janë ditet më te mira për të rezervuar takimet tuaja të rëndësishme?

Kur duhet të bëni një fillim të ri? Kur duhet të jeni të kujdesshëm për çështjet shëndetësore dhe veprimet dhe vendimet e parëndësishme?

Shënoni të mirat dhe të këqijat e nëntorit për të organizuar më mirë orarin tuaj.

1 Nëntor: Muaji hyn me një aspekt pozitiv mes Mërkurit dhe Jupiterit, një trekëndësh i mrekullueshëm që favorizon komunikimin, lajmet e mira, tregtinë, studimet, çështjet e transaksioneve, blerjet dhe shitjet, intervistat, start-up-et, udhëtimet.

Ndikon pozitivisht Dashi, Binjakët, Luani, Peshorja, Shigjetari dhe Ujori me ditëlindjet në dhjetëditëshin e tretë apo ato të Diellit apo ashendentit afër shkallës së 22-të.

2 nëntor: katerkendeshi i Mërkurit formohet nga Peshorja me Plutonin në Bricjap. Ajo ndikon në mënyrën tonë të të menduarit duke theksuar negativitetin, sfondin, dyshimin, hakmarrjen. Pak vemendje Dashi, Peshorja, Gaforrja dhe Bricjapi duhet të jenë më të kujdesshëm në komunikim, pasi Dielli apo ashendenti i tyre është afër 24 gradëve të këtyre shenjave.

4 Nëntor: Hëna e re zhvillohet njëkohësisht me kundërshtimin Diell-Uran që përfundon pak pas mesnatës së datës 4 deri në 5 Nëntor, duke sjellë zhvillime kataklizmike në jetën tonë të përditshme, ndryshime të papritura, trazira, tensione, ngjarje të papritura që prekin një nivel global. Më shumë preken Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori me ditëlindje në dhjetëditëshin e dytë dhe konkretisht afër 12 gradëve të shenjave të tyre të zodiakut apo ata që kanë horoskop afër 12 gradëve të shenjave të mësipërme.

Hëna e Re në Akrep më 04.11 është tipike për ngjarjet që mund të ndodhin brenda këtij muaji. Humori subversiv dhe i papritur mund të çojë në konflikte intensive dhe mbyllje përfundimtare. Kontrasti i saktë i Rezeve me Uranin nga Demi lëkundet atmosferën dhe çon në zhvillime të papritura që do të ndikojnë në çështjet ekonomike, marrëdhëniet personale, psikologjinë tonë. Kushtet nuk do jenë të lehta për shenjat e zodiakut të Kryqit Fiks të dhjetëditëshit të dytë (Demi, Luani, Akrepi, Ujori) pasi quhen në një mjedis shumë të elektrizuar për të ruajtur ekuilibrin në nivel personal, profesional dhe familjar.

5 Nëntor: Afërdita zhvendoset në Bricjap ku do të qëndrojë deri më 6 mars 2022. Është një lëvizje që do të jetë shumë shqetësuese për ne pasi në dhjetor Afërdita do të fillojë kursin e saj retrograd duke na ftuar të marrim kontakt mbi substancën me nevojat tona. . Në këtë shenjë të veçantë, Afërdita e përqendron vëmendjen tonë në mjedisin social. Çështjet që kanë të bëjnë me evolucionin e marrëdhënies dhe imazhin tonë në shoqëri do të na shqetësojnë shumë. Kujdes nga distancimi emocional që mund të shkaktojë tension dhe probleme në marrëdhëniet romantike.

6 Nëntor: Mërkuri tashmë ka avancuar në shenjën e Akrepit dhe të shtunën më 6 nëntor formon një gjashtëkëndësh me Afërditën, një aspekt pozitiv për komunikimin tonë, kontaktet tona, shprehjet e ndjenjave tona. Aspekt ndihmës për diskutime, por edhe lëvizje, për Akrepat, Bricjapët, Virgjëreshat, Gaforret me ditëlindje në fillim të shenjave të tyre të horoskopit apo ata që kanë Diell apo horoskop në shenjat e mësipërme afër shkallës se pare Merkuri kalon te

Akrepi duke përforcuar dyshimin dhe nevojën për t’u përkushtuar ndaj çështjeve financiare që duhen zgjidhur. Marrëveshjet me palët e treta favorizohen për sa kohë ne i besojmë instinkteve tona dhe nuk futemi në kurth në dyshime dhe frikëra që na mundojnë.

10 nëntor: Një nga ditët më kërkuese të të gjithë muajit, pasi kemi tre Kende intensive në të cilat Merkuri dhe Marsi marrin pjesë me Saturnin. Sesioni Merkur-Mars atë ditë është nga njëra anë një aspekt dinamik, tregon zgjuarsi dhe vendosmëri, por mund t’i çojë lehtësisht në nxitim dhe zemërim ata që ndikojnë në të. Në të njëjtën ditë, katrori i Mërkurit me Saturnin formohet te Ujori natën vonë, duke gdhirë 11/11, katerkendeshi i Marsit me Saturnin.

Këto aspekte prekin edhe 11 Nëntorin. Vështirësitë dhe pengesat në komunikim, në veprim, masa shtrënguese, problemet, kufizimet, aksidentet do të jenë trendi i këtyre dy ditëve dhe shenjat që duhet të jenë më të durueshëm, jo ​​të nxituar dhe sa më pozitivë në mënyrën se si mendojnë dhe përballen. gjërat,shenjat qe duhet te jen me te vemendeshme janë: Demi, Akrepi, Luani, Ujori me ditëlindje në dhjetëditëshin e parë ose më saktë ata që kanë Diell apo ashendente në shenjat e mësipërme nga 5 deri në 9 gradë.

12 Nëntor: Trekëndëshi i Diellit formohet nga Akrepi me Neptunin tek Peshqit. Një ditë që favorizon shprehjen artistike, muzikën, ëndërrimin me sy të syve, intuitën, ndërkohë që do të kapim prirjet për t’u larguar pak nga realiteti. Gaforret, Akrepat, Peshqit janë më të prekur për sa i përket vetë-shprehjes, ngjarjeve romantike dhe krijimtarisë, veçanërisht ata që kanë një Diell apo ashendenten në këto shenja të zodiakut nga 18 deri në 22 gradë.

13 nëntor: Një tjetër ditë shpërthyese, me Merkurin në krahasim me Uranin, duke shkaktuar probleme në komunikim apo teknologji, mungesë durimi, shpërthime sjelljesh. Më të prekur janë Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, Dielli apo ashendenten të cilëve është nga 10 deri në 14 gradë.

15 Nëntor: Dita pret katerkendeshin e Diellit nga Akrepi me Jupiterin. Por edhe kuadratet e Jupiterit mund të tregojnë fat, mundësi, zgjidhje, por edhe shtyjnë për ekzagjerim dhe sipërfaqësi. Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori, me Diell apo ashendenten në këto shenja të zodiakut nga 21 deri në 25 gradë, janë më të prekurit.

16 nëntor: Formimi i një kendi gjashtëkëndore midis Diellit në Akrep dhe Plutonit në Bricjap është veçanërisht intensiv dhe i fuqishëm kend qe mund të sjellë vendosmëri, efikasitet, zbulime, por edhe një tendencë të fortë për të kontrolluar gjërat. Akrepat, Bricjapët, Virgjëreshat, Peshqit dhe Gaforrja me Diell ose ashendente nga 22 deri në 26 nga shenjat e mësipërme janë më të prekurit. Por kujdes nga obsesionet dhe lojërat manipuluese në marrëdhënie.

17 nëntor: Me Marsin në krah me Uranin, slogani është kaos! Mund të ketë sulme, veprime provokuese, , zhvillime të papritura, konflikte. Fakti që përkon me ngjarjet e shum viteve me pare e bën ditën disi më të rrezikshme me manifestime dhune. Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori me Diellin apo ashendenten në këto shenja të zodiakut nga 10 deri në 14 gradë duhet të jenë më të kujdesshëm.

18 nëntor: Trekëndëshi i Mërkurit me Neptunin tregon intuitë dhe instinkt të fortë, frymëzim artistik, imagjinatë, zgjuarsi, kreativitet, ndjeshmëri, por edhe prirje ikjeje. Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit mund të përfitojnë nëse Dielli ose horoskopi juaj është nga 18 deri në 22 gradë nga shenjat e mësipërme.

19 nëntor: Formohet eklipsi i parë Hënor i stinës së dimrit dhe i pari në shenjat fikse të Demit dhe Akrepit. Në dy vitet e ardhshme do të pasojnë eklipse të tjera në këto shenja. Më të prekur janë Demi, Akrepi, Luani, Ujori me Diell apo ashendenten nga 25 deri në 29 gradë të këtyre shenjave.

Eklipsi Hënor në boshtin Akrep – Demi i kthen sytë në nivel ekonomik dhe emocional, duke prekur shenjat fikse të dekadës së tretë. Fakti është se lidhja e Hënës mund të çojë në mbylljen përfundimtare të cikleve që kanë të bëjnë me ekonominë, jetën tonë romantike në një mënyrë të mprehtë dhe jashtëzakonisht të pakëndshme. Kendi i Rrezeve me Jupiterin tek Ujori nuk përjashtohet të çojë në ekzagjerime, arrogancë, situata të pamatshme që do të lëkundin besimin.

Kundërshtimi i Marsit nga Akrepi me Uranin tek Demi rrit surprizat dhe konfliktet pasi zbulon sekrete dhe procese prapaskenash që do t’ju shqetësojnë. Kjo periudhë nuk është e përshtatshme për vendime që mund të stigmatizojnë jetën tonë, ndaj është më mirë të marrim kohë dhe të shmangim konfrontimet, marrëveshjet, diskutimet që nuk do të zhvillohen siç presim.

20-21 nëntor: Kemi dy aspekte të Mërkurit që formohen në mëngjes herët dhe në mëngjesin e 21 nëntorit, por ndikojnë në atë të mëparshëm. Merkuri formon nje katror me Jupiterin, një kend që nuk është negative, por mund të ketë thashetheme, sipërfaqësor në mënyrën se si i perceptojmë gjërat apo shprehim pikëpamjet tona, përhapjen e thashethemeve ata që kanë diellin apo ashendenten duhet të jenë më të kujdesshëm në shenjat fikse. të Demit, Akrepit, Luanit dhe Ujorit nga 22 në 26 gradë.

Mëngjesin e 21 nëntorit, Mërkuri formon një gjashtëkëndësh me Plutonin në Bricjap, i cili na ndihmon të kemi mendim eksplorues, të zgjidhim lehtësisht misteret dhe enigmat mendore, të përqendrohemi në qëllimet tona. Prek pozitivisht kryesisht Virgjëreshat, Akrepat, Bricjapët, Peshqit, Gaforret, Dielli apo horoskopi i të cilëve janë nga 22 deri në 26 gradë të këtyre shenjave. 22 nëntor: Dielli kalon në Shigjetar, duke rritur ndjeshëm disponimin tonë pozitiv ndërsa dalim nga një periudhë introversioni intensiv. Por të mos harrojmë se jemi nëpër eklipse kështu që ngjarjet do të lidhen me mjedisin tonë më të gjerë, dijen, fenë, dogmatizmin. Kushtet janë të favorshme për zhvillimet në punët e jashtme, reklamat dhe tregtinë. Në të njëjtën kohë, çështjet juridike po dalin në pah pasi është koha për t’i trajtuar ato në mënyrë efektive.

24 nëntor: Mërkuri kalon tek Shigjetari, duke forcuar nevojën për komunikim, për udhëtime, për t’u angazhuar me objekte shpirtërore që na interesojnë. Arroganca dhe prirja dogmatike mund të çojnë në konfrontime me njerëz nga mjedisi më i gjerë. Le të përfitojmë nga ky kalim për të udhëtuar drejt destinacioneve të afërta dhe të largëta dhe për të fituar përvoja të reja që do të na shoqërojnë gjatë jetës sonë.

29 Nëntor: Dielli takohet me Mërkurin duke ndryshuar pozicionin e zodiakut dhe duke kaluar te Shigjetari. Është një pozicion ndihmës për komunikim, kontakte, diskutime, udhëtime. Kryesisht ndikon pozitivisht tek Dashi, Luani dhe Shigjetari dhe negativisht Binjakët, Virgjëresha dhe Peshqit, nëse Dielli ose horoskopi i tyre është nga shkalla e 5-të deri në të 9-tën e shenjave të mësipërme.

Në të njëjtën ditë, trekëndëshi i Marsit nga Akrepi në Poseidon tek Peshqit përfundon. Është një aspekt që i jep një dimension më artistik veprimit tonë, ndihmon imagjinatën tonë të jetë evidente në mënyrën se si bëjmë edhe përditshmërinë tonë dhe nxjerr në pah çështjet që lidhen me mjekësinë, në det. Favorizon Gaforret, Akrepat dhe Peshqit, dielli ose horoskopi i të cilëve është nga 18 deri në 22 gradë të shenjave të mësipërme.

30 nëntor: Dielli formon një gjashtëkëndësh me Saturnin, një aspekt pozitiv që na ndihmon të jemi më metodikë në zgjidhjen e problemeve, më të fokusuar dhe më të disiplinuar në qëllimet tona, sjell justifikim dhe shtyn të marrim përgjegjësi. Favorizon Shigjetarin, Luanin, Dashin, Binjakët, Peshoren dhe Ujorin, Dielli apo ashendenti i të cilëve ndodhet nga 5 deri në 10 gradë të këtyre shenjave.

Vini re edhe ditët kur Hëna do të jetë në shenjat fikse të Demit, Akrepit, Luanit dhe Ujorit, pasi këto janë ditët me intensitetin më të madh dhe që sjellin ngjarje më të lehta.

4, 5 nëntor: Hëna në Akrep, Hëna e re

10, 11, 12 nëntor: Hëna në Ujor

17, 18, 19 nëntor: Hëna në Demi – Hëna e plotë – Eklipsi i Hënës

25 nëntor 26: Hëna në Luan

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *