Home / Horoskop / Duhet te prisni deri ne daten 12 Dhjetor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Duhet te prisni deri ne daten 12 Dhjetor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Ja si do të jetë ditë me më shumë fat për shenjën tuaj:

BINJAKËT: Binjakët, janë një pòzícion pak të vèshtírë. Plánètet trègojnë paqártësi në çèshtjet ekonomike, kárríerën dhe punën.

Dùhèt të kènë kùjdes sepse mùnd të arríjnë gjëra shùmë të rèndèsishme nga mèsi i muajit, por kánë një kònflíkt rreth datës 14 dhjetor. Një takim shumë i rèndèsíshëm mùnd të pèrmbýsë planet e tyre.

LUANI: Luani, ky nuk është një pòzícion i përhèrshëm për ta, është thjeshtë për këtë periudhë që po kálon. Do kenë një Hënë të re pèrbállë shenjës së tyre në Ujòr në datë 12, të cilën dùhèt ta shíkòjnë me vëmèndje.

Dùhèt të bèjnë një hapje të re, një márrèveshje të re, ndòshta edhe një martesë të mirë, por dùke i dhènë avántazh partnerit. Aná ekònomike do të jetë prèmtùese dhe do të kènë qètësi fízíke.

DEMI: Demi, do të jetë dita e zgjèdhjeve rèale të çèshtjève. Do të márrin atë çfarë prètèndojnë. Rreth datës 13-14 do párapèrgátiten për hápjen e gjërave të reja.

AKREPI: Akrepi, janë në këtë pòzícion sepse dálin pèrbállë shenjës së tyre dhe dùhèt të jenë në stílin e mirë të strátègjíve të mëdha dhe të pèrbállen me kùndèrsùlme. Do të ngácmòhen në përgjithësi. Ajo çfárë është e mirë për ta është Afèrdita në shenjën e Brícjápit.

GAFORRJA: Gaforrja, në pamje të parë mùnd të thèmi që do të kenë alèancá dhe lajme të mira. Kjo do t’i vèndòsë Gafòrret në qètësi.

Më vònë do të shíkòjmë që sa më shùmë partneritet t’iu ofròhen, do të vènë kùfij sepse do të fùten me íntùitë në plane dhe punë, por të gjitha do fíllòjnë të kùshtèzòhen dhe do të ndíhen sikùr thjeshtë do të jènë aty. Gafòrreve do t’iu víhèn kùfíj.

VIR.GJËRESHA: Vírgjèrèsha, janë në pòzícion të tillë sèpse do t’iu hápet një punë e re. Do të kènë shánse të mira për blèrje. Është vit i mirë blèrjèsh për ta. Hëna e plotë në datën 13 do të sjèllë një kòmplètim.

PESHQIT: Peshqit, mùnd ta kenë datën e bíngòs në kárríerë, bashkèpùnime apo dashuri. Mùnd të márrín nga të tjerët çfarë të dùan, por do jenë pak të páqártë këtë muaj. Peshqit jòshín dhe prètendòjnë të fítòjnë bíngò.

BRICJAPI: Bricjapi, mèritòjnë këtë pòzícion sepse pláneti i dashurisë dhe ekonomisë fùtet në shenjën e tyre. Dùhèt të kenë párasýsh të zgjèdhín dèbátet familjare. Dùhèt të bèhen më të hápur. Çèshtja ekonomike për ta do jetë pòzítive.

DASHI: Dashi, kjo datë fati mùnd t’i fùsë në program, do kènë njòhje të mira, flírtè apo dashuri me shíkím të párë.

SHIGJETARI: Shigjetari, dita e tyre tyre, shígjèta e tyre fíllòn me një ditë me fat të mbárë. Do kènë mùndësi në dashuri. Afèrdita në Brícjap i kthèn pak pas në një çèshtje personale.

PESHORJA: Peshorja, ata do të dùan të pèshojnë gjëra kònkrète. Nuk do dùan fáre lláfe, por në peshoren e tyre do të dùan të pèshòjnë një prèmtim të dèklarùar apo anë ekonomike të dèklarùar.

Do lárgòhen nga njerëzit që nuk i kánë mbájtùr premtimet dhe do másín gjëra kòrrèkte dhe të mira. Do márrín vèndime të mëdha në lídhje me jetën personale apo me punën.

UJORI: Ujori, ka ditën e tij. Kanë henën e re në shenjën e tij. Do kènë lajme të mira, udhëtime, dashuri me shíkím të parë. Ka árdhùr koha të gjèjnë dashurinë e vërtetë. Është muaji që iu jep èlèktrizím dhe energji. Dùhèt të jenë të kùjdesshèm për shèndètin e tyre këtë periudhë.

About admin

Check Also

Horoskopi për muajin Dhjètor! Cila është shènja më mè fat è këtij fundviti sipas Zonjës Mèri, zbuloni nësè jèni ju

Mèri ka bërë parashikimin për sècilën shènjë, ku dhè ka radhitur shènjat më mè fat …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *