Home / Horoskop / Kane ngelur edhe 9 dite nga muaji Nentor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 4 shenja horoskopi

Kane ngelur edhe 9 dite nga muaji Nentor/ Astrologia Meri paralajmeron keto 4 shenja horoskopi

Në rást se dòni të díni një kùríozítet që lídhet me nëntorit, në ástròlògjí, thuhet se pás datës 21 dhe deri në fùnd të muajit, dítët janë me shumë fát.

Deri më sot ka qènë një muaj jo i kèq dhe me sígùri që juve kèni arrítur díçka pozítive, në rrùgën drèjt më të mirës.

Në këtë rrùgë do të ècim të gjíthë dhe në jètën tonë dítët e bárdha nuk do të mùngòjnë asnjëherë, por sot ky ártíkull do t’ju mrèkullojë me díçka të vèçantë.

Ashtu siç e dimë të gjíthë në të tashmen tonë, ka gjíthnjë një kátegori njerëzísh dhe shenjat e tyre të cílët janë një háp pèrpára në lídhjè me çèshtjèt e punës, dashùrisë, shëndetit dhe kështu thùhet se janë më të bèkùar.

Por, në këto ditë të árta të nëntorit, cilët janë më të bèkùarit. Këtë ju do ta zbùlòni tani dhe më pás prèsím të na thòni nëse shènjën tuaj e kíshít apo jo fátlùme.

Krýeson listën dèmi që për këtë pèriùdhë do të jètë shenja që çlíròhet nga një lístë e gjátë me hálle dhe ngècje fínáncíare.

Në fámiljet e tyre hýn më shumë dáshùri dhe lárgòhet një “re e zèzë” e cila deri më sot po u síllte shumë nègátívítet.

Për sa kohë që në shpírtin tuaj do të mbáni “gjállè” òptímízmin dhe dashurinë, në jetën tuaj nuk do të kthèhèn më ditët e kèqíja.

Tashmë është koha të flásím për vírgjèrèshët që híjèshia që kánë brènda në shpírtin dhe zèmrèn e tyre do t’u kríjòjë një lídhjè spèciale me univesín.

Nga kjo lídhjè kjo shenjë do të márè më shumë fòrcè, fùqí e bèkíme për të arrítur më të mirën.

Ajo që mùnd t’ju thèmi për këtë pjesë të mbètur të muajit është se çdo gjë do ju shkòjë sipás pláneve.

A jèni bèrë gáti njerëz të Bínjakëve për një punë të re? Po, ju e dègjùat shumë mirë. Nuk do të ndòdhë si me mágjí, por me të vèrtètë që mùnd të përbálleni me një òfèrtë që kèni prítùr.

Grádùalisht do ta mèrrni veten dhe do të fíllòni të shpènzòni për gjithçka që dòni dhe drèjt së ardhmes do të arríni në mënyrën më të mirë.

Të rrínë gáti edhe akrèpat sepse nëse ju në lètër kèni shkrùar disa dèshíra, tashmë mùnd të prèkni njërën prèj tyre.

Juve ju fávòrizòhet shumë një márrèdhènie apo një bashkëpùnim me jashtë dhe kjo do t’ju jápë mùndèsi për një udhëtim apo márrjèn e një vízè që ju po e tèntònít shumë gjátë.

Dash, ju dùhet që të shtòni edhe pák “gázín” dhe t’i përkùshtòheni pak më shumë punëve tuaja nëse dòni që t’ju rrítet mirëqènía.

Kjo është kèshílla e yjeve për ju sepse ata táshmë po ju shòhín pak të lòdhùr, ndáj dhe do ju dèrgòjnë shumë energji dhe më shumë fát.

Nga 21 e deri në fùnd të nëntorit një nga shènjat më fátlùme që do të bèkòhet si në çèshjet e zèmrès, ashtu edhe në shèndèt e pásùri është gaforja dhe për këtë ju dùhet të lùmtùròheni.

Këtë vit do të mbýllní në të mirát e mùndshmè, ndërsa në vitin tjetër një punë e re mùnd të tròkásë në dyert tuaja.

Por, mbi të gjítha, nëse ju e kèni këtë shenjë dhe jèni mártùar në këtë vit, mùnd të përbálleni me lájmin e ëmbël se shumë shpèjt do t’ju shtòhèt fámílja.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *