Home / Horoskop / Duhet te prisni deri ne daten 27 Nentor/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Duhet te prisni deri ne daten 27 Nentor/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Dashi

Një nga ngjarjet kryesore këtë javë do të lidhet me një person nga shtëpia ose rrethi i familjes suaj. Definitivisht këtë javë mund të prisni një mbledhje familjare ose një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një të afërm. Problemet emocionale që do të lindin gjatë javës do të zgjidhen. Shqetësimet do të jenë të tepërta dhe veprimet tuaja duhet të maten dhe kontrollohen mirë. Ju e dini tashmë që reagimet tuaja emocionale nuk sjellin ndonjë gjë të mirë për veten tuaj. Këtë javë do të keni një vizitë në shtëpinë tuaj ose një ftesë për të vizituar dikë. Java mund të sjellë mundësi të reja e të papritura në arsim, karrierë apo biznes për gratë e kësaj shenje. Jini të hapur për oferta dhe shanse të reja.

Demi

Kjo javë do të jetë interesante për ju në shumë aspekte. Shumë do të jenë me fat në veprimet dhe përpjekjet e tyre. Ju do të arrini sukses me lehtësi, njohje të reja dhe kënaqësi nga arritjet tuaja. Gjatë javës, lajme të ndryshme, sugjerime dhe informacione do t’ju bëjnë optimistë për të ardhmen tuaj.

Shëndeti juaj ose shëndeti i një të dashur mund të kërkojë kujdes të caktuar. Problemet mund të jenë më serioze për shkak të shtyrjes së trajtimit tuaj ose qëndrimit neglizhent ndaj problemit. Këtë javë do të keni pritshmëri të mëdha për disa nga takimet tuaja ose për një takim specifik.

Gratë e kësaj shenje mund të kenë momente trishtimi, sentimentalizmi, të cilat në disa raste do të lidhen me humbjen e një personi të afërt. Kjo javë do të jetë e tensionuar për burrat Dem, të cilët do të shpërthejnë lehtë. Ka gjasa që ju të jeni në rrënjën e të gjitha llojeve të konflikteve.

Binjakët

Kjo javë do të jetë e paparashikueshme për ju. Kjo mund të jetë për shkak të sjelljes së keqe personale, manipulimit të tentuar, intrigave etj. Ngjarjet e kaluara mund të krijojnë tensione serioze në jetën tuaj. Nuk priten stuhi të mëdha, por stresi do të jetë prezent.

Mos i impononi mendimin tuaj ose mos kërkoni ndryshim nga njerëz që nuk kanë një dëshirë të tillë. Kjo mund t’i thellojë problemet. Është e rëndësishme të keni durim në çdo situatë dhe të shmangni një shpërthim emocionesh, zemërimi etj. Gjatë javës do të keni suksese personale të lidhura me shtëpinë tuaj. Do të keni një javë të mirë për punë ose biznes me mallra shtëpie, shërbime në shtëpi, riparime, blerje dhe shitje të pronave dhe më tepër.

Do të merrni lajme që do t’ju kënaqin ose do të sjellin sukses në një projekt të rëndësishëm për familjen tuaj. Nëse do udhëtoni këtë javë, s`do hasni në ndonjë problem. Në përgjithësi, gjithçka do të bëhet sipas planeve tuaja. Prisni shumë biseda ose një surprizë të këndshme nga një grua që është larg nga ju. Gratë Binjak do të jenë në gjendje të gëzojnë një bonus.

Gaforrja

Kjo javë mund t’ju habisë me disa ndryshime në karrierën ose biznesin tuaj. Tani keni qëllime të reja në jetën tuaj që do të kërkojnë nevojën për njohuri të reja, për kualifikim. Ju mund të filloni stërvitjen që lidhet me aktivitetin e ri, prodhimin ose angazhimin me klientë të rinj, reklamimin e një produkti të ri etj.

Gjatë javës ju do të keni marrëdhënie të papritura financiare me një grua. Është e mundur të marrësh para, një ofertë fitimprurëse pune, një angazhim shtesë ose një kredi. Një panik i papritur do të lindë në vendin tuaj të punës, i cili do të sjellë stres emocional. Këtë javë, ju do të konsideroni mundësi të ndryshme për të rritur dhe stabilizuar të ardhurat tuaja.

Jeta juaj dashurore do të jetë në fokus. Marrëdhëniet komplekse do të jenë kryesisht marrëdhëniet e dashurisë me njerëzit që jetojnë në një distancë: një qytet tjetër ose një vend tjetër. Burrat e Gaforres mund të kenë shqetësime në lidhje me një dokument financiar, shlyerjen e kredisë, ose pagesën e faturave të shërbimeve.

Luani

Këtë javë, do të keni marrëdhënie të vështira në familjen tuaj ose në punë që do të lidhen me paratë. Mosmarrëveshjet dhe konfliktet do të lindin lehtë mbi këtë bazë. Shmangni sekretet, gënjeshtrat ose gjërat e fshehura në marrëdhënien tuaj. Veprime të tilla mund t’ju sjellin një situatë shumë të pakëndshme. Nëse shmangni veprime të tilla ju mund të prisni një javë të suksesshme dhe interesante.

Mund të gjeni edhe zgjidhjen e duhur për problemet që kanë qenë shqetësuese kohët e fundit. Java do sjellë biseda interesante, korrespondencë, një ftesë ose një sugjerim që do të merrni përmes njerëzve në rrethin tuaj të miqve. Do krijoni njohje të reja, por kryesisht ato do jenë virtuale.

Do të keni një javë të favorshme për udhëtime, për kontakte me njerëz nga afër dhe larg. Gjatë këtyre shtatë ditëve, ngjarjet më interesante ose mundësitë e reja do të lidhen me udhëtimin ose me njerëz nga vende të tjera. Këtë javë, gratë Luan do të takohen me njerëz të rinj, por duhet të jeni të kujdesshme në këto marrëdhënie.

Virgjëresha

Këtë javë do të përjetoni surpriza të vogla ose të mëdha që pothuajse gjithmonë do të shoqërohen me paratë ose familjen tuaj. Ka një mundësi për më shumë të ardhura. Java do të jetë e favorshme për të përmbushur detyrat tuaja profesionale, ose për arritjen e suksesit në fushën e arsimit apo të biznesit. Do të jeni në gjendje të ndërtoni ose të zhvilloni marrëdhënie të rëndësishme profesionale me njerëz nga afër dhe larg. Virgjëresha do të ketë një javë shumë optimiste. Do të jetë koha që gratë të rivlerësojë dhe të marrin vendime më të qarta që do të duhet të zbatohen deri në fund të këtij viti ose në tre muajt e parë të vitit 2018.

Peshorja

Këtë javë shumica prej jush do të ketë probleme të pakëndshme ose të vështira për zgjidhjen e problemeve të familjes. Kini kujdes me blerjet tuaja këtë javë. Kërkoni një garanci dhe kërkoni cilësinë, pasi ka një shans të madh për të hedhur para në erë. Kjo javë do të jetë e pafavorshme për çështje ligjore ose juridike. Mund të ndodhin vonesa të papritura ose komplikime të paparashikuara të çdo natyre.

Gjatë javës, punët tuaja të dashurisë do të jenë të komplikuara. Kjo ka të ngjarë të ndodhë për shkak të stresit më të madh në rutinën tuaj të përditshme dhe paaftësinë tuaj për t’i kushtuar vëmendje të dashurit tuaj. Disa lidhje të brishta madje mund të prishen për një periudhë të caktuar kohe.

Ju mund të arrini sukses në disa nga aktivitetet dhe angazhimet tuaja tashmë të filluara. Tani do të keni disa pritshmëri ose plane që lidhen me njerëzit e një tjetër kombësie ose feje që nuk kanë arsye të mos i realizojnë ato. Për disa prej jush, gjërat mund të zhvillohen më ngadalë, por kjo do të jetë për shkak të rrethanave përtej kontrollit tuaj. Burrat e Peshores duhet të jenë tepër të kujdesshëm në veprimet dhe vendimet e tyre këtë javë. Për gratë Peshore, shumë gjëra që kanë rëndësi për të ardhmen do të zgjidhen gjatë këtyre shtatë ditëve.

Akrepi

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, kjo javë do të jetë e rëndësishme për të reflektuar ose për të marrë vendime të rëndësishme për jetën tuaj të dashurisë. Ngjarjet e fundit do të kërkojnë disa ndryshime që nuk janë të këqija, përkundrazi! Mund të përjetoni një ngjarje apo takim të rëndësishëm lidhur me një të afërm i cili ndoshta nuk jeton në të njëjtin vend si ju. Java do të jetë e favorshme për angazhime të ndryshme dhe detyra familjare që do të kërkojnë kontakt me njerëz nga institucione të ndryshme qeveritare, private ose biznese.

Do të keni një javë të favorshme për t’u martuar. Kjo javë do të jetë e dobishme për një sërë blerjesh më të mëdha ose më të shtrenjta. Mund të befasoheni nga një dhuratë ose një gjest vëmendjeje nga dikush me të cilin keni një miqësi të veçantë.

Vëmendja më e madhe dhe fokusi do të jetë i nevojshmëm për marrëdhëniet tuaja financiare me njerëzit me të cilët ju keni një marrëdhënie profesionale ose biznesi. Gratë Akrepi do të jenë në gjendje të arrijnë rezultate të mira, të normalizojnë marrëdhënie të rëndësishme dhe më shumë. Kjo javë do të jetë interesante për burrat, sepse mund të realizojnë planet. Mund të provoni fatin tuaj në një lotari.

Shigjetari

Këtë javë, planifikojini mirë detyrat dhe angazhimet tuaja. Para së gjithash, përqëndrohuni në ato që do të ndikojnë në shtëpinë dhe në familjen tuaj. Para jush është një javë e mirë, prandaj shfrytëzojeni sa më shumë. Kjo mund të jetë një javë e mirë për lëvizjen, strehimin dhe përvojat e tjera të pasurive të patundshme.

Në përgjithësi, shmangni pritshmëritë e mëdha për këtë javë. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e disa zhgënjimeve kryesisht me njerëz të caktuar. Konfliktet mund t’ju prekin emocionalisht. Ato mund të bëhen parakusht për dhimbje koke, pagjumësi, probleme të presionit të gjakut dhe kështu me radhë.

Ngjarjet e papritura do të lindin në jetën e një fëmije ose ato që do të kenë lidhje me një fëmijë: shtatzënia, lajmet e lindjes së ndonjë foshnjeje e të tjera si këto. Gjatë javës ju do të keni disa takime interesante me miq ose njerëz interesantë. Shigjetari do të ketë më shumë vështirësi se pjesa tjetër e shenjave, me shumë gjasa për shkak të detyrave të papërfunduara dhe angazhimeve nga javët e kaluara.

Bricjapi

Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit dhe po planifikoni një udhëtim këtë javë, kontrolloni të gjitha detajet ose dokumentat që janë të rëndësishme për ju. Ka një probabilitet të lartë të një situate të paparashikuar për shkak të mosveprimit, mbikëqyrjes, mbingarkimit etj.

Kini kujdes në marrëdhëniet me njerëz nga vende të tjera, sidomos nëse keni marrëdhënie të rëndësishme biznesi me ta. Mund të përballeni me mosbesim. Nëse i lejon ata të zhvillohen do të ndikojë negativisht në planet dhe veprimet tuaja të rëndësishme. Prandaj shmangni përgjigjet emocionale dhe qasjet në realizimin e detyrave tuaja. Këtë javë do të ketë njerëz të rinj në rrethin tuaj nga kolegët ose partnerët. Kushtojini më shumë vëmendje njerëzve që kërkojnë ndihmën tuaj.

Java do të jetë e favorshme për punë gjyqësore ose juridike të natyrës financiare. Tani mund të legalizoni ose të merrni një propozim, dokument që do të jetë i rëndësishëm për interesat tuaja financiare. Gratë e Bricjapit do të kenë kënaqësinë të gëzohen. Ndoshta kjo do të ndodhë nëpërmjet ngjarjeve në jetën tuaj të dashurisë, nëpërmjet të njohurve të rinj apo diçka tjetër.

Ujori

Këtë javë, do të keni më shumë plane, ide për diskutim. Ju do të jeni në gjendje të kuptoni shumë gjëra sipas dëshirave dhe pritshmërive tuaja. Do të keni takime të ndryshme ose kontakte me miqtë dhe të afërmit që jetojnë në një vendbanim tjetër. Vëmendja juaj këtë javë do të jetë te komunikimi juaj me një grua dhe informacioni që do të diskutoni me të. Ekziston një shkëmbim i ideve, diskutimi i mundësive për veprim të përgjithshëm ose sinkronizimi i veprimeve të përbashkëta. Këtë javë mund të prisni lajme mbi vjedhjen, dështimin, humbjen e prestigjit për një grua që njihni. Do të keni një javë të favorshme për veprime financiare, biseda, para ose angazhime financiare.

Peshqit

Mund të jeni të ngarkuar këtë javë me më shumë përgjegjësi dhe detyra, si në shtëpi ashtu edhe në vendin tuaj të punës. Tani mund të presësh gëzimin e suksesit në mësimdhënie ose në punën e një personi në familjen tuaj. Disa prej jush, do të përfundojnë me sukses përmirësimet ose ndryshimet në shtëpi. Paratë këtë javë do të vijnë kryesisht nga puna ose institucioni juaj financiar. Shikoni përpara për lajme të mira për të ardhurat, fitimet dhe më shumë. Në përgjithësi, ju do të keni një javë të favorshme për zgjidhjen e çështjeve monetare në lidhje me një institucion shtetëror ose bankë. Gjatë javës, prisni një bisedë apo propozim të rëndësishëm të një natyre financiare. Shikoni me kujdes ëndrrat, ngjarjet dhe çdo informacion gjatë javës. Nuk do të ketë asgjë aksidentale në to, veçanërisht nëse ju lejoni që intuita juaj t’ju udhëzoj

About admin

Check Also

Susan Miller :Do te merrni nje oferte te re pune ! Ajo paralajmeron kete shenje

Dàshi: Ndihéni té lodhúr ngà historià júàj é dàshúrisé, ndoshtà kéni problémé né fàmiljé. Né …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *