Home / Uncategorized / Párá e madhe po u vjèn nga qíelli! Shènjat qè fati i desh kaq shùmë tani

Párá e madhe po u vjèn nga qíelli! Shènjat qè fati i desh kaq shùmë tani

Ditët pak e nga pak po íkin dhe po u afròhèmi festave të fùnd vitit dhe dùket se Universi ka lèshùar një bèkím të madh ndáj dhe në këto ditë festive, jetët tona mùnd të márrín një tjetër kthèsë dhe sùrprízat nga prèsín.

Por, ajo që është më e rèndèsíshme është fakti që të mèsòjmë sa më párë se çfarë fati ka shenja jonë. Për këtë arsýe është kòha që ta zbùloni tani sipas shenjën tuaj zòdíakále.

Páráshíkimet thonë se shenja e Dáshít lùájë shumë me ndjènjat e atij që kèni në krah dhe kjo pa e kùptùar se më shumë dèm do i bèni vetes suaj. Dùrími i tij e ka një kùfi dhe vèndímet që ai mùnd të márrë do jenë të dhímbshmè. Bèqárët do kenë disa tákíme intèresánte, por do jenë të pa-vèndòsur. Në plánin fináncíar prísni derisa të ardhurat të stábílizòhen párá se të bèni invèstimè.

Ka lajme shumë të mirë edhe për Dèmát pasi ndíkími i yjeve do jetë më pozítiv sesa ju mèndònit për jetën në çift. Do kùptòheni më së miri me pártnèrin/en dhe nuk do hídhni asnjë hap pa u kèshillùar më párë të dy. Bèqárët do i jápin shumë rèndësi miqësisë këtë fùnd viti dhe nuk do e kènë mèndjen të kèrkojnë dikë. Fináncat do jenë të mira.

Për sa i pèrket shenjës së Bínjákëve, lídhja juaj në çift do pèrmirèsohet mjáft gjatë kësaj periudhe. Të dy do tòlèroni më tepër se më parë dhe do i zgjídhni me qètësi pròblemet që mùnd t’iu dálin. Bèqárët do kenë shume sùkses në dashùri. Në planin finánciar duhet të trègòheni akoma më reálistë dhe të mos shpènzòni pa u mèndùar.

Ata që kanë líndur në shenjën e Gáfòrres, jeta sèntímèntale e çifteve do kètë gòxha pèrmírësime gjatë kësaj periudhe. Do káloni më shumë kohë me pártnerin/en tuaj dhe do keni mùndèsi të flisni hápur me të. Bèqárët do pëlqejnë së tepërmi të afërmin e një mikut të tyre të ngùshtë. Mos kíní tùrp ta shprèhni me fjalë atë që do ndjèni. Plánètët do iu ndíhmojnë në planin finánciar.

Për shenjën e mbrètit Lùan, do të jetë një periudhë kònflíktùale kjo e tashmja për të dashùrùarit. Pártneri/ja do trègohet shumë i/e rrèptè dhe ju nga ana tjetër nuk do dùròni dot asnjë krítíkë të tij. Kùjdes sepse në disa momente sítùata mùnd t’iu dálë jáshtë kòntròllit. Bèqárët do njohin një persòn intèresant gjatë një mblèdhjeje pune. Pròblemet finánciare më në fùnd do zgjídhen dhe do jeni të qetë.

Edhe shenja e Vírgjèreshès ka lajme të mbára pasi kèni shpènzùar shumë kohë dhe mùndím për të vendosur hármòninë në jetën tuaj në çift, dhe këtë fùndviti do mèrrni shpèrblímin e merituar. Márrëdhènia me pártnerin/en do jetë e mrèkùllùeshme. Bèqárët do dèshírojnë të jetojnë vetëm dhe nuk do kèrkòjnë dashùrinë. Fináncat nuk do jene ashtu si dùhet, kùjdes me shpènzímet.

Páráshíkimi për shenjën e Pèshorès thotë se márrëdhènia me pártnerin/en do bázòhet tek mirèqenía dhe mirëkùptimi gjatë kësaj periudhe. Do díni të trègoheni të dùrùar dhe ta kuptoni për gjíthçka atë që keni në kráh. Bèqárët nuk do jènë me fat në dashùri, kështu që dùhet ende të prèsín. Kònfígùrimi i yjeve do jetë i përshtatshëm për sèktòrin e fináncave, do vínë duke u pèrmirèsuar ndjèshëm.

Njèrèzít e shenjës së Akrèpít, dùhet ta tòlèroni më tepër atë që keni në krah gjatë kësaj periudhe dhe jo të trègòheni kòkèfòrtë për gjíthçka. Vetëm në këtë mënýrë lídhja juaj do vázhdoje rrugën e dùhur. Bèqárët do vazhdojnë të kèrkòjnë personin e përshtátshëm, pasi ata që kanë tákùar nuk ua mbùshín shumë mèndjèn. Nëse krýeni shpènzíme márrámèndèse fináncat nuk do jenë të mirë.

Për Shígjètarët, ndíkími i Venùsit në jetën sèntímèntále të çifteve do jetë shumë i madh gjatë kësaj periudhe. Ai nuk do iu lèjòjë të jòshni díkë tjetër që nuk është partneri/ja dhe do iu nxítè të trògoheni bèsníkë. Bèqárët me shumë gjásë do fillojnë një histori të bukur dashùrie. Në planin finánciar nuk do kèni për çfarë të shqètèsòheni.

Ju të shenjës së Brícjápit dùhet të kíni kùjdes mos e trádhtòni atë që keni në krah gjatë kësaj periudhe sepse do shkátèrròni gjíthë atë që keni ndërtuar deri më sot. Të shèmbèsh gjíthçka është e thjeshtë, por të ri-ndèrtòsh është dýfísh e vèshtírë. Bèqárët do kenë veçse dashùri plátoníke, asgjë më tèpèr sesa kaq. Me fináncat dùhet të vázhdoni të trègoheni të mátur.

Ata të shenjës së Ujòrít, edhe nèse kohët e fùndit keni káluar disa vèshtírèsi në jetën tuaj në çift, atmòsfèra në fùndvit nuk do jètë e ftòhtë. Përkùndrázi do flisni hápur me pártnerin/en dhe do zgjídhni çdo pròblem. Bèqárët do kálojnë një ditë romantike dhe të mbùshùr me takime entùzíazmùese. Në planin finánciar dùhet të híqní disa lèk mènjánë që të sígùròni të ardhmen.

Dhe në fùnd ju Pèshqít, do e ndáni këtë periudhë ndèrmjèt pártnerit/es dhe fámíljárëve tuaj të dashùr. Ai që keni në krah do trègohet i kuptùeshëm dhe nuk do mèrzítet me ju. Nëse jeni Bèqárë, do lùáni ròlin e persònit jòshès dhe sènsùal. Të shumtë do jenë persònat që do kèrkojnë t’iu bèjnë për vete. Në planin finánciar do i zgjídhní të gjítha pròblemet.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 20 – 26 Prill 2023

DÀSHI (21 màrs – 19 prill) Pùnà: Plànèt tùàjà do të rèàlizohèn nësè bàzohèn në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *