Home / Horoskop / Uau, prísní 1 dhjètòrin/ Këto ditë do jènë si “lòtárí”, ja kùjt i bíe dhe kë káp mírèsía

Uau, prísní 1 dhjètòrin/ Këto ditë do jènë si “lòtárí”, ja kùjt i bíe dhe kë káp mírèsía

Shumë prèj jush mùnd të kènë ardhur në jetë píkërisht në muajin dhjètor, i cili ndrýshè cílësòhet si një nga muajt më të ëmbël dhe fèstiv.

Thuajse pák e nga pak po i jápim “lámtùmírën” këtij viti, i cili në kráhásím me vitet e shkùar nuk ka rèzùárvùar asnjë çudi, por deri diku vetëm të mira.

Edhe dísa ditë na ndájnë nga ardhja e dhjètorit të bùkùr dhe për ju do të jetë kòha më e mirë për të shíkùar se si do të ècë në total ky muaj i ri.

Njerëzít kudo në botë sýnojnë ta mbýllín vitin me sa më shumë bègáti apo me një dot të mirë párásh, ose fùndja fùndit me një shèndèt shumë të fòrtè.

Të gjíthëve do t’u víjë nga një dhùrátë e çmuar dhe disave pa dýshím do t’u rríten fínáncat dhe prítja do të mbáròjë.

Por, ka dhe nga ajo shènja që tríùmfín do ta kènë në dashùri dhe disa të tjera mùnd edhe të bèkòhen me fèmíjë.

A jèni gáti t’ia nísím me këtë páráshíkím shumë të vèçantë dhe me shumë sùrpríza për të ardhmèn e shènjave në muajin dhjètor?

Një lùmtùri e vèçantë dhe shumë spècíale do të jètë jeta e dèmave, dashít dhe gáfores në këtë hyrje të dhjètòrit.

Për të tre këto shènja do të jètë muaji i fshírjès së lòtève nga dhímbjèt dhe mùndímet që i ka shkáktùar jeta dhe në këtë muaj me pák fjalë do ju príjë e mbárá.

Unívèrsi për ju ka një shpòrtè të madhe plòt dhùráta dhe sùrpríza. Por, dùhet të mbáni më mèndje disa dáta të muajit.

Një nga dítët më spècíale do të jetë 7 dhjetori, dita juaj më me fát ku do të arríni të mbýllní një bashkëpùnim që sjèll fítíme. Një kòntròll shèndèti bèjeni më 18 dhjetor.

Për ju që mbáni shènjat e binjakëve, luanit dhe vírgjèrèshës dhjètori do të hýjë me një válë shumë të fùqíshme që në shpírtin tuaj sígùròn shumë energji.

Nga e gjíthë kjo ti do të sjèllësh vetë ndrýshíme shumë të mëdha në jetën tënde, të cilat do të fíllòjnë me një ndrýshím punë në një pròjekt me njerëz të hùaj.

Do të bráktíseni nga ajo jetë mònòtone për t’i hápur vetes tuaj dýert e një jete me një atmòsfèrë tòtálisht të dhe me plòt ndríçim dhe mírèsi.

Ju dùhet që të kèni mèndjen që disa data shumë spècíale të muajit mòs t’i hárròni dhe e párá është 15 dhjetori që një lájm do ju víjë nga mjèku juaj. Mùnd të bèhèni me fèmíjë.

Edhe më 21 dhjètor do të ndrýshòni disa “zèro” në llògárinë e bánkës dhe kjo ndòdh sepse gjátë gjíthë vitit kèni punuar për një punë, pròjekt apo bíznès që tani shpèrblímin do ta nxjèrrë të madh.

Kjo është një mùndèsi e ártë tuaja që ju tashmë këtë muaj fèstim ta shíjoni ashtu si dòni dhe të shpènzòni në gjíthçka që deri më sot ka qènë mùngèsë në jetën tuaj.

Ti peshore së bashku me “kòmshíun” tuaj, akrèpín, do të ndíheni më të ri se kùrrë në këtë árdhjè të dhjetorit. Kjo do të ndòdhë sepse nga fùqía e Jùpíterit dhe e Hënës së re, ju do të mèrrní një válë bèkùèse për shèndètin tuaj.

Kjo ju lárgòn nga ditët e zèza, nga strèsí dhe nga çdo háll dhe pròblèm që mùnd t’ju kíshte rèndùar dhe ju çlíron nga një sèmùndje që mùnd t’ju kíshte kríjuar síklète.

Dhe e gjitha kjo do të bèjë që e gjithë kjo qètèsi që do ju víjë, t’ju bèjë më të kthjèllët dhe më të qártë për sýnímet dhe òbjèktivat e tua.

Do të hýni në kohën më të mirë të jetës tuaj ndáj dhe këtë dhjètor 2021 shfrýtèzòjeni sa më shumë për të kápùr gjíthçka që nga párátë dhe deri tek ato gjèra që zèmrá juaj kèrkòn ti kètë pránë.

Për sa i përkèt datave të vèçanta të këtij dhjètori për ju shumë e spècíale do të jètë dita e 10 e muajit që ju sjèll mùndèsi dhe fávòrízime në fùshën e páráve. Opòrtùnitete dhe do ju hápë rrugë që të mèrrni atë që shumë kèni dëshirùar.

Shígjetar dhe bricjap, mèndjen kètu sepse tani është rrádha juaj që të dègjòni se ç’ju rèzèrvon ky dhjètor që edhe pak do të víjë në shtëpinë tuaj.

Kèni një rást shumë të ártë që të fávòrizòheni në një udhëtim jashtë dhe është mirë që këtë vít të kèni gùxùar me një lòtárí për të sýnuar një jetë të re në kùfíj të rinj.

Edhe pse jèni të mòtívùar dhe nuk pèrtòni kurrë, ju nuk e gjèni veten tuaj këtu ku jèni ndáj dhe Unívèrsi është gáti t’u mbèshtèsë në një ávènturë të re, ose në një jetë të re sepse fáti juaj ndrýshòn shumë dhe shpèjt.

I gjíthë dhjètori juaj do të jètë shumë i qètë dhe pa asnjë ávári, ndërsa dita juaj më me fát në dhjètor jo si ëpr çùdi do të jetë dita e 31-të e cila lájmin e madh do t’ua sjèllë nga drèka.

Në vènd të fùndit janë dy shènját shumë të mira si peshqít dhe ujorët që i gjíthë 2021 i ka mbájtur në kráhë, por këtë do të bèjë edhe viti që vjèn i cili nùk do të ndálë pròspèrítetin për të dy.

Sfèrát ku ju do të ndíhèni të bèkùar do të jenë të tríja, si shèndèti, çèshtjet e zèmrès, bèrèqèti i fèmíjëve dhe pásùria e cila nuk do ju mùngòjë.

Po dhjètori si do të shkòjë për ju? Një gjë është e sígùrt se do të ndíheni aq mirë se disa nga ato që kèni dèshírùar do ju kthèhen në rèalitet dhe për këtë do të kèni nga një shènjë udhèzùèse nga engjëjt që shumë ju dùan dhe ju mbròjnè.

About admin

Check Also

Nje enderr do ju realizohet ! Jorgo Pulla paralajmeron

Dashì Jènì të tùndùar të ndanì mèndìmèt tùaja mè një kolèg të rì. Nësè ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *