Home / Horoskop / Horoskopi javor 16-22 Dhjetor / Ndryshime te medha priten per keto shenja

Horoskopi javor 16-22 Dhjetor / Ndryshime te medha priten per keto shenja

Dashi
21 Mars – 19 Prill

Java do të jetë mjaft emocionuese. Ndërsa ditët kalojnë, dëshira për ndryshim rritet tek ju. Në dashuri keni një dëshirë të thellë të përjetoni përsëri emocione dhe ndjesi të forta. Nëse ende keni shumë vështirësi ligjore dhe ekonomike, mbase duhet të keni parasysh rrugën e ndërmjetësimit. Mundohuni të gjeni më shumë optimizëm.

Demi

20 Prill – 20 Maj

Do të ketë nga ata që do të ndihen keq nga një marrëdhënie jo e besueshme ose në distancë. Beqarët nuk duhet absolutisht të nënvlerësojnë takimet e reja, por do të jetë e këshillueshme që të mbani një ekuilibër të caktuar dhe të mos hidheni në veprim, pa masa paraprake! Nëse, nga ana tjetër, keni qenë në një marrëdhënie të lodhur për një kohë të gjatë, do t’ju duhet të gjeni guximin për të bërë një zgjedhje drastike. Në punë, mund të keni bërë investime zhgënjyese. Tani e tutje do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe shpenzimeve. Kini kujdes për fundjavën: mund ta gjeni veten me një problem për t’u përballur!

Binjakët

21 Maj – 20 Qershor

Në dashuri, kujdes i veçantë do të nevojitet të hënën: shmangni polemikat që nuk çojnë askund! Asnjëherë më parë zemrat e vetmuara nuk kanë ndjerë nevojën për të jetuar një marrëdhënie paqësore dhe harmonike, pa tronditje të mëdha. Nga ana tjetër, ata që po testojnë partnerin e tyre do të jenë në gjendje të marrin përgjigjet që kërkonin deri në fund të Dhjetorit. Në punë, gjërat do të ndryshojnë. Pas disa ditësh, Jupiteri do të bëhet i favorshëm dhe mund të merrni oferta interesante.

Gaforrja

21 Qershor – 22 Korrik

Eshtë koha të lini pas jush problemet e së kaluarës. Venusi në aspektin harmonik mund t’ju ​​sjellë një ftesë për të mos e refuzuar! Më në fund po rifitoni dëshirën për t’u rikthyer në lojë dhe për ta braktisur veten në emocione të mira. Lajme interesante ju presin edhe në frontin e biznesit. Në ditët në vijim, ato kënaqësi që ju keni humbur gjatë këtij viti 2020 do të fillojnë të mbërrijnë. E rëndësishme është të mos merrni vendime të nxituara dhe të jeni të matur në shpenzime.

Luani

23 Korrik – 22 Gusht

Java do të jetë interesante, por duhet të lini mënjanë krenarinë tuaj të madhe. Në dashuri, yjet do të jenë të favorshëm – thjesht përpiquni të jeni më pak kërkues ndaj partnerit tuaj. Historitë që do të fillojnë në këto ditë mund të përjetojnë momente uljesh dhe ngritjesh. Në punë do të duhet shumë durim para se të riktheheni në rrugën e duhur. Në ndërkohë, mësoni të injoroni ata që do të përpiqen t’ju fusin në telashe.

Virgjëresha

23 Gusht – 22 Shtator

Ju vazhdoni të mbroheni nga yje shumë bujarë. Në ditët në vijim takimet e reja do të lehtësohen: përfitoni prej tyre, nëse keni qenë vetëm për ca kohë. Vendosni zhgënjimet e së kaluarës dhe frikën e vuajtjeve pas jush dhe përpiquni të riktheheni në lojë. Në punë do të ketë nga ata që do të duhet të rregullojnë një situatë. Momenti është pozitiv për ata që duan të fillojnë një projekt të ri, por duhet t’i kushtojnë vëmendje të veçantë shpenzimeve.

Peshorja

23 Shtator – 22 Tetor

Ju duhet të filloni të mendoni më shumë për veten tuaj. Eshtë koha të kujdeseni për veten dhe të ecni me më shumë optimizëm. Kini kujdes me këtë Mars joshës që mund t’ju shtyjë drejt një marrëdhënieje paksa të pazakontë. Në punë ka një atmosferë ndryshimesh të mëdha. Do të ketë nga ata që madje do të ndryshojnë vendin e punës në muajt e ardhshëm. Për këtë arsye, mos nënvlerësoni kontaktet e reja dhe çdo ofertë. Për momentin, përpiquni të kurseni pak!

Akrepi

23 Tetor – 21 Nëntor

Në dashuri do të keni ende Venusin në qiellin tuaj: përfitoni nga prania e tij për të rikthyer ndjenjat në modë. Thjesht jini të kujdesshëm për të ndërtuar marrëdhënie më konstruktive dhe mos iu dorëzoni tundimit të një historie të luhatshme, tepër të komplikuar. Takimet e reja do të favorizohen në ditët në vijim. Në frontin e punës do të jetë një qiell që do t’ju ndihmojë të sqaroheni. Në këtë kohë do të jetë e nevojshme të mos rrezikoni me investime të caktuara, por përkundrazi të përqendroheni në bërjen më solide të asaj që keni ndërtuar deri më tani.

Shigjetari

22 Nëntor – 21 Dhjetor

Java do të jetë premtuese dhe nga mesi i dhjetorit do të jetë edhe më shumë! Sa u përket ndjenjave, mund të dashuroheni me dikë shumë kollaj, por me të njëjtën shpejtësi ndjenja mund të zhduket. Në ditët në vijim yjet do të lehtësojnë takime të reja: përfitoni prej tzre! Në punë është koha për të filluar një projekt të ri. Përplasje priten me një epror të shenjës së Virgjëreshës ose Peshqve.

Bricjapi

22 Dhjetor – 19 Janar

Në dashuri, duhet të filloni të shikoni përpara dhe të lini të kaluarën pas. Në ditët në vijim, marrëdhëniet me Ujorin dhe Demin do të favorizohen veçanërisht shumë. Përfitoni prej situatës, për të bërë programe të rëndësishme! E hëna dhe e marta do të jenë ditë shumë fitimprurëse në nivelin e punës. Ata që kanë pritur një përgjigje për një kohë të gjatë, do ta marrin atë shumë shpejt.

Ujori

20 Janar – 18 Shkurt

Ju keni ndryshuar shumë dhe sapo Jupiteri dhe Saturni të hyjnë në shenjë, do të ndryshoni edhe më shumë. Ka të ngjarë që do të bëheni më kërkues në dashuri. Por bëni një përpjekje për të qëndruar të qetë: të gjitha kushtet për një marrëdhënie të mirë janë aty! Në punë keni shumë ide e plane. Por ju duhet të hidhni në ybatim ato më ambiciozet! Mos i nënvlerësoni ofertat e reja.

Peshqit

19 Shkurt – 20 Mars

Në dashuri do të keni ditë stimuluese, por do të duhet të keni kujdes. Përfshihuni, vetëm nëse personi tjetër ia vlen vërtet. Mos nënvlerësoni miqësitë e veçanta! Në punë, duhet të lini mënjanë frikën dhe ta shikoni të nesërmen, me më shumë besim. Ndoshta dikush tashmë ka marrë një lajm të mirë!

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *