Home / Horoskop / HOROSKOPI: Si do të jetë viti 2022 për dashurinë dhe afeksionet

HOROSKOPI: Si do të jetë viti 2022 për dashurinë dhe afeksionet

DASHI

Viti nuk do hapet në mënyrën më të mirë për jetën tuaj të dashurisë, sepse Afërdita do jetë pranë. Situata më pas pritet të përmirësohet. Muajt ​​më me fat për lidhjet e dashurisë me siguri do të jenë ato pranverore. Afërdita, planeti i dashurisë, do të arrijë në shenjën tuaj në muajin maj. Nuk do keni frikë të jeni vetëm dhe do shijoni edhe disa momente beqarie. Saturni në sektorin e miqësisë do ju kujtojë se ku mund të gjeni këshillat më të mençura dhe më të arsyeshme.

DEMI
Afërdita në Bricjap do t’ju ​​bëjë ta nisni vitin në kthesën e një dashurie të madhe, e cila do t’ju ​​mbajë shoqëri për të paktën disa muaj. Jupiteri mund t’i kthejë disa miqësi në një histori më intime dhe romantike. Nuk do ndiheni kurrë vetëm, por gjithmonë do preferoni të mos hiqni dorë nga të mirat e jetës në çift. Partneri juaj do ndihet i lënë pas dore herë pas here, për shkak të angazhimeve tuaja në punë, por gjithsesi do jeni në gjendje ta kompensoni atë. Muaji më i mirë për të pasur një takim me fat do të jetë qershori.

BINJAKËT

Angazhimet tuaja në vitin 2022 do të jenë aq të shumta, sa shpesh nuk do të gjeni dot kohë për t’iu kushtuar sferës emocionale. Jeta në çift do të mund të mbijetojë vetëm nëse jeni në gjendje të krijoni një mirëkuptim me partnerin tuaj, se mund t’i besoni atij edhe kur jeni larguar prej kohësh. Marsi në shenjën tuaj do ju bëjë të vrullshëm dhe pasionantë, duke filluar nga fundi i gushtit. Askush nuk do të jetë në gjendje t’i rezistojë talljeve tuaja dhe nuk do të jetë rastësi që ju të keni reputacionin e të qenit zemërthyes.

GAFORRJA

Me Plutonin në opozitë, jeta juaj e dashurisë këtë vit do të kalojë momente të errëta, por brenda jush do të gjeni forcën për t’u ngritur dhe për të vazhduar kërkimin për dashurinë e vërtetë. Jupiteri tek Peshqit do të ushqejë shpresat tuaja dhe do të nxisë takime të reja me njerëz të huaj që do të mishërojnë saktësisht idealet tuaja. Me Jupiterin tek Dashi, megjithatë, nga maji në shtator, vetëvlerësimi juaj do të bjerë dhe nuk do të ndiheni mjaftueshëm të dëshiruar nga personi me të cilin jeni dashuruar. Do të duhet shumë durim.

LUANI

Që nga viti i kaluar, Saturni në Ujor ju kërkon të jeni shumë selektivë dhe të distancoheni nga të gjithë ata njerëz që po ju pengojnë rritjen dhe evolucionin tuaj. Çfarë bëni me një partner që nuk ju kushton mjaftueshëm vëmendje dhe nuk ju bën të ndiheni veçanërisht të dëshiruar edhe seksualisht? Ju meritoni dashuri të fortë dhe mund ta takoni atë me Jupiterin tek Dashi (përafërsisht nga maji deri në shtator). Afërdita do të jetë në shenjën tuaj në gusht dhe do ju bëjë të ndiheni joshës dhe të parezistueshëm.

VIRGJËRESHA

Edhe pse Afërdita ju bën ta filloni vitin në mënyrë romantike dhe të lumtur, me Jupiterin te Peshqit zhgënjimet do jenë shpesh pranë dhe do të ndiheni të zhgënjyer nga disa persona që nuk do t’i mbajnë premtimet që ju kanë bërë. Plutoni do të vazhdojë të sjellë tërheqje fatale, të destinuara për t’u konsumuar kryesisht nën çarçafë. Me Marsin tek Binjakët, nga fundi i gushtit e në vazhdim do të shuhet dëshira për të shkuar në shtrat me një mashkull, me të cilin sherret duket se nuk kanë fund. Ndrysho partnerin!

PESHORJA

Afërdita në një aspekt disonant në muajt e parë të vitit do ju bëjë të ndjeni peshën e një bashkëjetese të parakohshme. Do të duhet pak kohë para se të kuptoni se, për të ecur përpara në një marrëdhënie, fillimisht duhet të bëni disa hapa prapa. Nga maji deri në shtator, Jupiteri do t’ju paralajmërojë për partnerët e mundshëm që absolutisht nuk do të jenë në gjendje të përmbushin pritshmëritë tuaja. Nga fundi i gushtit, Marsi do t’ju japë një avantazh dhe pasioni do të jetë në shtëpi. Saturni ju bën të mendoni për një fëmijë.

AKREPI

Me Jupiterin tek Peshqit për pjesën më të madhe të vitit, ju mund ta përjetoni dashurinë në një mënyrë të fortë dhe të lumtur. Nëse jeni beqarë, shanset për të takuar partnerin e duhur do shumëfishohen. Urani në opozitë do të sjellë edhe rrufe, por nuk është e sigurt që ata janë të destinuar të shndërrohen në marrëdhënie të qëndrueshme. Saturni do ta bëjë jetën më sfiduese sesa pritej dhe në rast ndarjeje do të sjellë vështirësi të mëdha mes jush dhe ish-it. E rëndësishme do të jetë të mos humbisni besimin te dashuria dhe magjia e saj.

SHIGJETARI

Si gjithmonë, jeta juaj e dashurisë do të përbëhet nga ulje-ngritje dhe, nëse doni të takoni një person që di të ndezë shpirtrat tuaj të nxehtë, do t’ju duhet të prisni kalimin e Jupiterit tek Dashi, që nga maji deri në shtator. Do të mund të përjetoni aventura emocionuese dhe të paharrueshme, por jo domosdoshmërisht të destinuara për t’u kthyer në marrëdhënie konstruktive. Me Marsin në opozitë, nga fundi i gushtit e në vazhdim, grindjet me partnerin do të bëhen më të shpeshta dhe pasioni fillestar do të zbehet gradualisht.

BRICJAPI

Urani në fushën e pestë gjatë gjithë vitit do të favorizojë lindjen e dashurive të papritura, të destinuara të shuhen në një kohë të shkurtër ose të rriten dita-ditës. Nuk është e mundur të parashikohet se çfarë do të ndodhë, sepse gjithçka do të varet kryesisht nga zgjedhjet tuaja dhe sa durim do të keni për të vazhduar edhe marrëdhëniet e vështira. Nëse ndjenjat janë të forta, çdo pengesë mund të kapërcehet. Fillimi dhe fundi i vitit do t’ju shohin të dashuruar, si me partnerin ashtu edhe me veten tuaj.

UJORI

Për ju jeta në çift nuk ka qenë asnjëherë prioritet për të qenë të lumtur dhe me Saturnin në krah gjatë gjithë vitit, do të mund të kaloni momente të paharrueshme edhe vetëm. Marsi do të jetë muaji i dashurive të reja. Urani sigurisht që bën kërdi në sferën e brendshme dhe, edhe në rastin e fejesave të gjata, nuk rekomandon bashkëjetesë. Marsi në fushën e pestë, duke nisur nga fundi i gushtit, do të lërë hapësirë ​​për pasionet dërrmuese që do t’ju bëjnë të ndiheni të kënaqur edhe nga ana seksuale.

PESHQIT

Jupiteri në shenjën tuaj do të jetë aleati juaj më i madh këtë vit në çdo fushë të jetës tuaj, qoftë edhe në dashuri. Për të arritur vetë-realizimin e plotë, do t’ju duhet të takoni atë pjesë të ëmbël dhe romantike tuajën që gjithmonë dëshiron të ndajë përvojat e jetës me dikë. Marsi disonant nga fundi i gushtit, megjithatë, do t’ju nxisë të shtyni një bashkëjetesë, e cila mund të jetë e dëmshme edhe në marrëdhëniet më të forta dhe më të qëndrueshme. Mos u nxitoni, shijoni lumturinë e së tashmes.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *