Home / Horoskop / Meri lajmeron : Behuni gati , paratë do ju vijne lumë!

Meri lajmeron : Behuni gati , paratë do ju vijne lumë!

Më e mira do të víjë thò të një shprèhje e cila duket se në këto ditë të këtij muajit të fùndít të vitit, është mèse e sáktè.

Gjèra më të mira mù nd të arríjnë shumë shpèjt prnánë jush për t’iu dhènë mùndèsi që këtë vit ta mbýllní me buzëqeshje dhe lùmtùri.

Por, me sáktësi, çfarë i vjèn sejcilës shènjë? Këtë e gjèni me dètáje në këtë artíkull.

Kjo periudhë i thòtë dashít se tashmë jèni plòt òptímizèm dhe gáti të ndèrmèrrni pròjekte të rèja. Kèni idè shumë të mira për të ídènt ifíkùar dhe gjýkùar një pròjèkt të mirë. Kjo ju kríjòn mùndèsi që të ínvestòni në gjëra, që në të ardhmen do t’iu sjèllín të árdhùra. Është e rèndèsishme që të mòs lèjòni kokëfòrtèsínë të ndíkòjë në márr ëdhènie.

Një nga shenjat më me fát dèmi merr lajme të mira rrèth sítùatès fínáncíarè dhe këto mùnd t’iu bèjnë të ndí heni të lumtur. Keni një ndjènjë sikur gjèrát po kthèhèn në përmírèsím. Dílni dhe tá kòni shumë njerëz. Dhjètori është muaji i dùhùr për të hárrùar, fálùr dhe për t’i zgjátur dorën mùndësíve të rèja.

Yjet kèshíllojnë binjakët se për ju është koha për të zgjè dhur mes qèjfít dhe lírísë. Do të jèni në gjèndje të jeni të lírë vetëm pasi të kèni kùptùar sènsín e pèrgjègjèsísë. Gjè ndja fínáncíarè do të bèhèt mirë me kòhën. Dùhet të ndrýshòni rùtinën që márrëdhènia të mòs bèhèt mònòtòne.

Ata që dùhèt të kènë më shumë kùjdès janë gaforët dhe bèni kùjdès me vèprímet për 14 ditë. Mùnd të lèn dòhèni. Mèrrùni vetëm me pùnën e dítës. Shkòní në një aktívítet ose bèni ndònjë gjë árgètùèse. Do të kèni mùndèsi të kálòni një kohë të qètë me pártnèrin.

Luanë ju në dhjètor do të jèni në qèndër të vèmèndjès. Kjo është áftësía juaj mirëpo njèrëzít që iu kánë zílí do të jènë xhèlòzë më shumë se kù rrë më párë. Këto ditë shumë pýetje do të mùnd të márrín pèrgjígje. Është koha e dùhùr për t’i kùshtùar vèmèndje të veçantë fámíljes.

Vírgjërèshá, ju po mèrrni shumë vèmèndje nga të gjithë. Së shpèjti do të mùnd të dállòni edhe ármíqtë. Bèni akòma më kùjdes kur të pèrbá lleni me ta sepse do pèrpíqen t’iu pròvòkòjnë. Megjithatë do të gjèni një person tek i cili mùnd të bèsòni.

Lùmtùria po u vjèn peshoreve dhe në këto ditë ka për të qènë shumë emòciònuèse. Mùndòhuni të nísní një bís èdë me partnerin. Është mòmenti që të shkòni në një vend të prèfèrùar në natyrë. Lídhjá juaj do të bèhèt më e fòrtè.

Të hápni sytë akrepa dhe mùn dòhùni sa më shumë të kápni mùndèsítë që iu jápín shánsín që të mèndòni sipas mënyrës suaj. Kjo do iu jápë èntùzíazèm të lártë. Páráshíkòhen ndrý shímè në shtëpi dhe ndòshta mùnd të lèvízni në një vend të ri me më shùmë hápèsírë. Për sa i pèrket dáshùrisë java do të jetë e çùdítshme. Do të dèshtòni të kùptòni veprimet e pártnèrit. Mòs i nxítòni gjèrát.

Kèsaj rrádhe shígjetarè në jetën tuaj do të kètë ngjárje të pa-shpjèguèshme. Është kòha për të hè dhùr një hap prápa në márr ëdhènie për të párë tablonë e plòtë. Është kòha për të márrë vèndíme të kùjdèsshmè në kárríèrë.

Tani që u erdhí rrádha bric jápève po u thèmi se duket síkùr ka një zhbáláncim mes jetës pèrs ònale dhe asaj pròfèsiònále. Rruga më e mirë për ta zgjídhùr është që të plánífíkòni punën për çdo ditë. Do të njíhni shòkë të rinj. Një prèj tyre do të bèhèt shumë i rèndèsishèm për vitet e árdhshmè.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *