Home / Horoskop / Neptuni dhe Jupiteri favorizojne shume kete shenje te horoskopit ! Paolo fox paralajmeron kete shenje

Neptuni dhe Jupiteri favorizojne shume kete shenje te horoskopit ! Paolo fox paralajmeron kete shenje

Dashi-Perspektiva e kalimit tranzit karakterizohet sot nga një rrjedhë mjaft harmonike e trupave qiellorë. Saturni ju kënaq me veprimin e tij të realizmit dinamik që përfshin çdo lëvizje tuajën, e cila ju sheh si protagonistë në çdo fushë, veçanërisht për të lidurit në prill.

Demi-Qielli i ri në fillim të marsit, është i shënuar nga ndikime të shkëlqyera planetare. Në horizontin tuaj Venusi, Jupiteri, Dielli dhe Neptuni janë të pritur të gjithë së bashku në një mënyrë të dobishme të pushtojnë shenjën e Bricjapit dhe Peshqve, miqtë tuaj në timonin e Zodiakut.

Binjakët-Skena planetare e kësaj dite të fillim marsit mjaft e shënuar nga qetësia e përgjithshme brenda grupit të njerëzve që zakonisht frekuentoni. Do të ktheheni pozitivisht në shprehjen e pjesës më të mirë të vetes. Jupiteri vazhdon t’ju shtyjë të mendoni më thellë e të jeni më pak sipërfaqësorë.

Gaforrja-Planeti juaj sundues, Hëna, është i pozicionuar në një kënd të dobishëm me shenjën e Peshqve. Është e mundur që të ndjeni nevojën për të fjetur më gjatë, sepse gjumi është me të vërtetë thelbësor. Keni nevojë të pushoni për të larguar lodhjen e kohëve të fundit.

Luani-Dita e re e marsit është e gëzueshme dhe e bazuar në harmoninë e bashkëjetuesit tuaj, duke siguruar gjithashtu një komunikim efektiv edhe me miqtë e vjetër. Një qiell i ndritshëm bashkëpunon për të siguruar që shkëmbimi mes jush dhe njerëzve përreth të jetë mjaft i qetë.

Virgjëresha-Disa tranzite që ju gjenjë pak të lodhur, ndoshta të lodhur nga angazhimet e punës, por jo vetëm. Hëna kalon në një pozicion të papërshatshëm duke e gjetur veten në gjirin e armikut, në shenjën e dashur të Peshqve dhe ky pozicion mund të ngadalësojë ritmin tuaj.

Peshorja-Tranziti planetar është i kënaqur nga prania e Mërkurit që zë shenjën e besuar të aleatit, të Ujorit. Prandaj do të jetë një ditë në fillim të pranverës e mbushur nga harmonia familjare, nga aftësia për të zgjidhur çdo mosmarrëveshje të vogël e për të qenë më racionalë.

Akrepi-Ngjitja juaj personale dhe publike vazhdon me kapërcime të mëdha, falë një konfigurimi astrologjik veçanërisht pozitiv. Shumë nga trupat qiellorë të njohur në skemën zodiakale, gjenden në këndin pozitiv. Dielli, Hëna dhe Neptuni janë në shenjën aleate të besuar të Peshqve dhe ju japin aftësinë për t’u lidhur me të tjerët.

Shigjetari-Pranvera e hershme fillon nën kujdesin e shkëlqyer astrologjik. Afërdita ju buzëqesh me vendosmëri nga shenja e fqinjit të besuar, Bricjapit dhe mbetet në një pozicion të favorshëm për Shigjetarët gjatë gjithë muajit mars, aq më tepër kur jeni tranzit në Ujor.

Bricjapi-Hëna e pritur te Peshqit paralajmëron një ditë të re, paksa të gjallë, ku ju, një shenjë e palëvizur tenton të qetësojë ritmet, ndjeni nevojën për relaksim dhe qetësi absolute. Mos bëni pyetje parimore për disa shkëmbime pikëpamjesh politike, ideologjike apo sociale brenda familjes.

Ujori-Një ditë veçanërisht e gjallë, e karakterizuar nga kalimi i pritur i Mërkurit, një komponent i optimizmit dhe humorit të mirë, pikërisht në shenjën tuaj. Marrëdhëniet me miqtë dalin në pah dhe e popullojnë jetën tuaj të përditshme në mënyrë pozitive.

Peshqit-Pasi të ketë kaluar faza e negativitetit, mund të filloni një ditë të re duke vënë në lojë të gjitha burimet, pasionet dhe dëshirat tuaja. Dielli, Jupiteri, Hëna dhe Neptuni janë pritur triumfalisht së bashku në shenjën tuaj duke sjellë entuziazëm dhe humor të mirë.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *