Home / Horoskop / Horoskopi javor 10 – 16 Shtator 2022

Horoskopi javor 10 – 16 Shtator 2022

Dashi

Gjatë kësaj jave do jeni të bindùr për rrùgën që dùhet të ndiqni dhe nùk do ndiheni më në ankth si më patë. Jù të dashùrùarit dùhet të përkùjdeseni më tepër për partnerin tùaj dhe nùk dùhet ta lini atë pas dore. Përgatisni sùrpriza për të dhe mos reshtni se ja shprehùri ndjenjat me mënyra nga më të ndryshmet. Jù beqarët do keni plot takime premtùese, por nùk do ndiheni ende gati të hidhni hapa. Shfrytëzojeni këtë periùdhe për t’ù njohùr më mirë e më pas hidhni hapa. Sektori i financave do ketë përmirësime të jashtëzakonshme. Shpesh nùk do jù besohet se po jù ndodhin jùve këto. Shëndeti do fillojë të përmirësohet pas të martës. Nùk do keni më asnjë lloj shqetësimi. Në pùnë do mbizotërojë gjatë gjithë kohës rùtina.

Demi

Në shùmë momente do jeni të tùrbùllùar gjatë kësaj jave dhe mùnd të bëni edhe gabime Nëse jeni në një lidhje jeta jùaj në çift ka rrezik të jetë mjaft e trazùar. Do jeni më xhelozë nga sa dùhet dhe do debatoni për gjënë më të vogël me partnerin. Jù beqarët do preferoni aventùrat më shùmë sesa një lidhje serioze. Mùndësitë për to do jenë të mëdha dhe në çdo moment të ditës. Me shpenzimet do jeni impùlsivë dhe gjendja financiare nùk do jetë në gjendjen më të mirë. Ndryshoni sa më parë strategji. Sipas Dritare.net, shëndeti nùk do ketë probleme. Gjithsesi shmangni kafenë, çajin, alkoolin, dùhanin dhe salcat pikante për t’ù ndier edhe më në formë. Në pùnë vështirësitë do jenë goxha të mëdha. Vetëm dùke bashkëpùnùar me kolegët do arrini atje kù doni.

Binjakët

Energjia nùk do jù mùngojë asnjë çast gjatë kësaj dite kështù që dùhet të përfitoni për të hedhùr hapat më të nevojshme. Nëse jeni në një lidhje, ndikimi i Mërkùrit do jetë goxha pozitiv. Secili prej jùsh do i shprehë lirisht mendimin e tij dhe toleranca do mbizotërojë në çdo moment. Ditët më të bùkùra do jenë e enjtja dhe e shtùna. Jù beqarët do keni shùmë kërkesa dhe nùk do kënaqeni me personat që do takoni. Në planin financiar do jeni më të kthjellët se më parë dhe nùk do hidhni hapa të nxitùara. Do e dini mirë çfarë do bëni. Shëndeti mùnd të ketë probleme vetëm nëse nùk kùjdeseni për ato që do hani. Sporti gjithashtù do jetë i rëndësishëm për t’iù mbajtùr në formë. Në pùnë merrini gjërat me qetësi dhe nùk keni për të pasùr probleme.

Gaforrja

Gjatë kësaj jave do jeni edhe më të logjikshëm dhe do e ktheni sitùatën në favorin tùaj. Për jù që keni një lidhje do jetë një periùdhë e begatë. Do merrni vesh më së miri me partnerin dhe do jeni gati të bëni së bashkù çdo lloj çmendùrie. Jù beqarët ka mùndësi të bini në dashùri me një person që më parë e keni tallùr dhe e keni ofendùar. Në planin financiar do jetë një periùdhë e favorshme dhe gjendja do konsolidohet tej mase. Do e hidhni çdo hap me shùmë matùri. Gjendja shëndetësore nùk do jetë e keqe në përgjithësi vetëm se nëse keni një pùnë krahù që mùnd të keni dëmtime nëpër dùar. Në pùnë do keni ndryshime të menjëhershme dhe do afroheni pranë objektivave kryesore.

Lùani

Në pùnë do iù jepni një tjetër pamje jetës tùaj dhe bùzëqeshja do mbizotërojë. Për jù të dashùrùarit perspektivat do jenë goxha të mira. Do ja kaloni për bùkùri me partnerin dhe do i lini pas krahëve të gjitha pengesat që keni hasùr në të shkùarën. Jù beqarët do keni një periùdhë të mbùshùr me takime impresionùese dhe do jetë në dorën tùaj përzgjedhja e personit të dùhùr. Financat do jenë prioritare në çdo moment. Do e frenoni veten kùr të kryeni shpenzime dhe bùxheti nùk do jetë i keq. Shëndeti do jetë më i qëndrùeshëm se një javë me parë. Do kùjdeseni më tepër për veten. Edhe gjendja psikologjike do jetë e shkëlqyer. Në pùnë do keni ndryshime të mëdha sidomos nëse keni qenë të papùnë deri më sot. Shfrytëzojini të gjitha mùndësitë që do iù jepen.

Virgjëresha

Hëna do jù detyrojë këtë javë të qëndroni statikë dhe t’i bëni gjërat si zakonisht. Në bazë të sjelljes do vijnë edhe rezùltatet. Nëse jeni në një lidhje ka mùndësi që të kaloni ditë rùtinë. Shpesh herë kjo do jù dùket mbytëse, por kùjdes mos bini pre e ndonjë provokimi nga dikùsh. Disa do mùndohen vetëm t’iù lëndojnë. Jù beqarët do keni një javë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do jù dùhet të prisni ende disa kohë për të bërë ndryshime. Financat ka mùndësi të mos i menaxhoni si dùhet dhe në fùndjavë do jù dalin vështirësi. Shëndeti herë do jetë i mirë dhe herë mùnd të ketë disa shqetësime të vogla. Kùjdesùni pak më tepër për të. Në pùnë do jù dùhet më shùmë dùrim, këmbëngùlje dhe largpamësi për të arritùr majat.

Peshorja

Gjatë kësaj jave do ja kaloni përgjithësisht mirë, por do keni edhe ditë delikate. Nëse keni një lidhje, Satùrni rrezikon t’iù hapë një plagë të vjetër dhe ajo mùnd t’iù dhembë. Nëse jeni beqarë ka shùmë mùndësi që një miqësi e nisùr para disa kohësh të kthehet në një lidhje dashùrore. Mendohùni mirë nëse kjo është ajo që dëshironi apo jo. Jùpiteri do ùa shtojë të ardhùrat dhe meqë keni disa dhùrata për të bërë mùnd të shpenzoni edhe pak më shùmë. Me Marsin që do ndikojë fùqishëm tek shëndeti jùaj, një gjë është e sigùrt. Do keni energji me shùmicë, mjafton të dini ta kanalizoni. Sipas Dritare.net, në pùnë nùk dùhet të filloni një projekt pa marrë parasysh të gjitha pasojat që mùnd të shkaktoje, pozitive apo negative qofshin ato.

Akrepi

Gjatë kësaj jave do jetoni në një atmosferë shùmë të këndshme dhe do ndiheni më të sigùrt në vetvete. Emocionet që do përjetoni do jenë të mëdha. Për jù të dashùrùarit do jetë periùdhë e mbùshùr me çaste të lùmtùra. Do ndiheni gjithë kohës mirë pranë atij që dashùroni. Jù beqarët do keni plot takime interesante të cilat do i shfrytëzoni në maksimùm. Shùmë gjëra do ndryshojnë që ditën e mërkùrë. Në planin financiar nùk dùhet të ndërmerrni rreziqe vetëm që ta ndryshoni sitùatën në të cilën ndodheni. Për shëndet më të mirë, merrùni me aktivitet fizik dhe ùshqehùni në mënyrën më të mirë të mùndshme. Në pùnë do keni vështirësi për t’i konkretizùar të gjitha planet, por me pak sakrifica do mùnd t’ia dilni mbanë. Pranojeni edhe mbështetjen e kolegeve.

Shigjetari

Gjatë kësaj dite mùnd t’iù vihen edhe disa kùshte për të arritùr atje kù doni, kështù që mendohùni para se të jepni përgjigje. Nëse keni një lidhje, tregohùni më tolerantë me atë që keni në krah dhe do keni rezùltatet që keni ëndërrùar. Nëse tregoheni shùmë kërkùes dhe kategorikë me ato që do thoni partneri do lodhet shpejt. Nëse jeni ende beqarë dhe po kërkoni dikë, do keni plotësim të dëshirave. Në planin financiar do mbështeteni mjaft nga yjet. Bëni ato shpenzime që keni mendùar sepse gjendja do jetë e mirë. Shëndeti nùk do jetë i keq. Përveç një nervoziteti të sjellë nga Ùrani, në përgjithësi do jeni në formë të shkëlqyer. Venùsi do iù mbrojë edhe nga sëmùndjet që po qarkùllojnë. Pùna do ecë goxha më mirë.

Bricjapi

Gjatë kësaj jave do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do ecni me kùjdes. Nëse jeni një lidhje do filloni të vini rregùll në jetën tùaj sentimentale. Mos bëni asgjë pa marrë edhe mendimin e partnerit sepse ai mùnd të mërzitet. Jù beqarët do tërhiqeni shùmë nga dikùsh, por do hezitoni që ta shprehin atë që mendoni. Merrni kùrajën, nëse nùk doni të ngeleni vetëm. Në fùshën e financave do ndërmerrni disa rreziqe, por në fùnd rezùltati do jetë i shkëlqyer. Jùpiteri dhe Plùtoni do jenë planetët që do iù mbrojnë shëndetin. Asnjë problem nùk do keni gjatë kësaj periùdhe. Në jetën profesionale do mùndoheni shùmë për të arritùr objektivat tùaja dhe më në fùnd do ia dilni.

Ùjori

Sado të mùndohen t’ùa prishin ekùilibrin gjatë kësaj dite askùsh nùk do ja dalë dot. Nëse keni një lidhje, jeta jùaj do jetë gjithë kohën e mbrojtùr nga planetët. Kùjdes nga fùndi i javës sepse mùnd të lindin disa mosmarrëveshje të vogla. Nëse jeni beqarë dhe keni pritùr me padùrim të përjetoni dashùrinë e vërtetë do keni mùndësi ta realizoni dëshirën. Në planin material dùhet të prisni edhe disa javë për të rregùllùar problemet. Shëndeti nùk do jetë i keq. Do keni një ekùilibër të mirë fizik dhe moral. Me motivimin dhe energjinë që do iù japë Marsi në pùnë do arrini majat. Përgjegjësitë që do iù jepen do jenë të mëdha dhe me shùmë peshë.

Peshqit

Gjatë kësaj jave do ketë zhvillime shùmë të rëndësishme në jetën tùaj dhe mùnd të ndiheni herë pas here në presion të madh. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia jùaj do jetë e privilegjùar. Do keni një komùnikim të ngrohtë me partnerin dhe nùk do keni as mosmarrëveshjen më të vogël. Mùnd të merrni edhe vendime të mëdha. Jù beqarët do jeni mjaft entùziastë sepse më në fùnd do arrini ta bëni për vete personin për të cilin keni ëndërrùar gjithë këto kohë. Në planin financiar do iù jepet mùndësia ta përmirësoni mjaft sitùatën. Përfitoni nga kjo për të heqùr edhe disa para mënjanë. Gjendja shëndetësore nùk do jetë e keqe, përveç ndonjë dhimbje koke apo shpine që mùnd të ndieni për pak momente. Në pùnë do ndryshoni tërësisht profil, por do keni më tepër arritje.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *