Home / Horoskop / Jeta juaj do te ndryshoje per mire ! Meri Shehu paralajmeron

Jeta juaj do te ndryshoje per mire ! Meri Shehu paralajmeron

Një kohë kur me të vërtetë do t’ju duhet “të ecni në bisedë”, t’i qëndroni bindjeve tuaja. Do të keni shumë në pjatën tuaj dhe pjesa më e madhe do t’i përkasë parave, si për nevoja imediate ashtu edhe për përfitime të ardhshme. Çështjet financiare bëhen të rëndësishme ose të paktën fokusi kryesor, por lëvizjet e mira duhen menduar. Do të keni prona, zotërime, qirat, fonde, investime, madje edhe transaksione në para.

Mund të ketë fitime ose të ardhura nga prona, toka dhe pasuritë e paluajtshme. Mos u përpiqni për para të shpejta. Kjo nuk zgjat dhe mund t’ju japë një ndjenjë sigurie të rreme. Në fakt, ju thjesht mund të lehni pemën e gabuar për sa i përket karrierës ose përfitimeve personale përmes krenarisë ose egos së plotë. Mbështetni gjykimin tuaj, por bëjeni këtë me kujdes dhe përmbajtje. Ju e dini instinktivisht se çfarë funksionon më mirë për ju. Thjesht vazhdoni me mençuri, duke mbajtur këshillën tuaj sa më shumë që të jetë e mundur
Dashi

Periudha aktuale ju lejon të relaksoheni me pushime ose jo, ndryshoni ritmin dhe zakonet tuaja, madje mund të gjeni aktivitete të reja. Ju duhet të relaksoheni, vetëm ose të rrethuar nga të dashurit tuaj. Dielli transmeton një energji të bukur, jeni shumë dinamikë, gjithçka lejohet, një qershor stimulues, transmetoni një entuziazëm të bukur. Bateritë tuaja janë rimbushur, jeni në formë të mirë fizike. Marrëdhëniet tuaja janë të përmbushura qoftë sentimentale apo miqësore, ne ju vlerësojmë. Dashuritë lulëzojnë gjatë javëve, ju vetëm duhet të korrni, gjithçka është në rregull në botët më të mira, Dashi i dashur. Nëse keni projekte në zhvillim, ato mund të ngadalësohen gjatë dy javëve të para, si dhe të shijoni një pushim.

Dashi në një lidhje
Një marrëdhënie e bazuar në besim është trendi i këtij muaji, ju bëni plane për të jetuar së bashku, partneri juaj është i qetësuar sepse ju përfshini trupin dhe shpirtin që marrëdhënia juaj të gjejë një ekuilibër dhe stabilitet. Ju mund të jeni krenarë për të.

Dashi Beqar
Emocionet tuaja shkëlqejnë, ju jeni në një planet tjetër! Vera duket e mirë, në çdo rast, për momentin. Lëshohesh dhe tërhiqesh nga kënaqësia, pa pasur nevojë të kuptosh apo të kërkosh atë që ka pas. Ndihesh i lirë!

Dashi: Karriera / Financa
Veprimet tuaja më në fund po japin rezultatet që keni dëshiruar aq shumë. Aktiviteti juaj i përditshëm rifiton atë vrull që ju motivon dhe ju bën të shkëlqyer. Nga data 13 e tutje, ju jeni lart e poshtë kodrës. Gjërat janë kthyer në normalitet. Nëse rastësisht një projekt bie prapa planit, mos u përpiqni ta nxitoni. Shfrytëzojeni rastin për ta perfeksionuar edhe pak, sepse vonesa është një shenjë se ka ardhur koha të kujdeseni për ato detaje që keni injoruar. Nga ana financiare, ka disa planetë largpamës që ju inkurajojnë të jeni sërish të arsyeshëm, veçanërisht kur bëhet fjalë për shpenzime të panevojshme.

Këshilla Mujore për Dashin.

Ri-energjizohuni, preferoni momente relaksi, shumëfishoni momentet me familjen ose të rrethuar nga miqtë tuaj, shijojeni këtë fillim vere ashtu siç dëshironi dhe pa asnjë stres. është një kohë e bukur, bujaria dhe ndarja ju shoqërojnë.

Demi

Vera ka ardhur dhe ju jeni në më të mirën tuaj Dem i dashur. Pas datës 13 fitoni ekuilibër, keni projekte, ju bëni këtë që të arrini t’i konkretizoni ato. Ju shpreheni për dëshirat tuaja, i lini të flasin emocionet tuaja, ju jeni transformuar. Ju vini bast për dalje të improvizuara, me miqtë ose të lidhur nga të dashurit tuaj. Ju duhet të ndiheni të rrethuar nga njerëzit që doni, vera është një kohë e mirë për pajtim, koha është ideale. Biznesi juaj profesional është i papunë deri në datën 19, mund të jetë e vërtetë për të menduar për një drejtim të ri dhe pse të mos përdoret një transferim. Bëjini vetes pyetjet e duhura, gjeni kohë për të menduar për këtë eventualitet, një mjedis i ri pune mund të jetë vetëm i dytë.

Demi: Në një lidhje
Në çift, ora e rrëfimeve po kumbon, nëse keni për të thënë, koha është tani ose gjë tjetër. Një keni mëkate për të falur? Guxoni! Partneri juaj preferon më shumë sinqeritetin sesa fshehtësinë, toleranca e tij/saj dëshmon se ai/ajo ju do. Ju jeni duke bërë hapa të përpara.

Demi: Beqar
Rreth datës 15 lind një ide që mund të mos jetë për shijen e të gjithëve, ose mbyllni sytë para sytjeve, ose justifikoni veten, varet nga ju. Midis mundjes së krahut dhe pasionit, duhet të zgjidhni pasionin.

Demi: Karriera / Financa
Që kur Jupiteri u largua nga Peshqit, ka qenë më e ndërlikuar. Efektet Saturniane po rifitojnë dimensionin e tyre të plotë. Në këtë duhet, duhet të kapërceni veten, nëse dëshironi të arrini ambiciet tuaj. Dem! Edhe pse Providenca nuk është në anën tuaj, kjo nuk është arsye për të vajtuar në qoshen tuaj. Pra, nëse talentet dhe aftësitë e tua të njihen, pranoni sugjerime të reja në vend që t’i refuzoni ato ndryshime. Nga ana financiare, kjo fushë po rritet këtë muaj. Pra, shfrytëzoni suksesin tuaj për një kohë dhe fitoni para!

Demi: Këshilla Mujore
Gjithçka është në rregull për ju, muaji qershor është i qetë. Nëse keni disa pyetje profesionale, mos nxitoni, para se t’i bëni, peshoni të mirat dhe sëmundjet.

Binjakët

Dashuria, miqësia dhe puna është më e mira! Gjithçka është e mirë për ju! Duhet të përfitoni nga kjo periudhë e bukur vere për të përfunduar projektet tuaja apo për të krijuar projekte jetësore. Yjet vendosin mundësinë në rrugën tuaj. Ju jeni të mbrojtur nga dyndje planetare, pa pasur nevojë të bëni asnjë përpjekje, jeta juaj emocionale lulëzon, është një ëndërr e vërtetë! Në anën e rrethit tuaj, ju fitoni miq të rinj, ndjeshmëria juaj josh dhe tërheq të tjerët drejt jush. Venusi ju lejon të ndërtoni marrëdhënien tuaj. Në punë bën angazhime të reja, flasim për ty sepse ke talent, edhe nëse luan modest duhet ta pranosh, je mirë.

Binjakët në një lidhje
Parashikimet astral ju inkurajojnë të izoloheni në dashuri dhe jo të përballeni me botën e jashtme. Pra, po kërkoni një mënyrë reale për t’u larguar nga përditshmëria juaj, për t’ju gjetur të dyve, një fundjavë e vogël e zgjatur do të bënte mirë. Partneri juaj është dyfish i lumtur.

Binjakët Beqar
Në qershor jeni gati të jetoni një histori të bukur dashurie, ju mendoni se ka ardhur koha për të shprehur ndjenjat tuaja. Edhe nëse premtimet e bukura janë të ngadalta për t’u ardhur, ju vendosni të mos prisni për to, por thjesht të jetoni kohët e mira tërësisht.

Binjakët: Karriera / Financa

Jupiteri po e bën punën e tij në mënyrë perfekte duke ju lehtësuar gjërat. Pra, nuk duhet të përleshni për mundësi që t’ju vijnë, sepse ato ju vijnë në mënyrë spontane. Shefi juaj, kolegët tuaj, klientët tuaj ju vlerësojnë dhe janë në kërkim të aftësive dhe ideve tuaja. Nëse rastësisht ndjeni se po ju mbaron “ajri”, mos u frikësoni. Prisni qetësisht dhe përfitoni nga rasti për të rregulluar detajet e fundit ose për të përsosur dosjen tuaj. Për sa i përket financave, koha u shërben interesave tuaja. Pra, nëse keni nevojë për para dhe është keq, në fund të muajit, ju merrni atë që dëshironi.

Binjakët: Këshilla Mujore

Një atmosferë e bukur në perspektivë, miqësore apo me dashuri, gjithçka është në rregull. Gjëja kryesore është të mos bëni shumë pyetje, por vetëm të përfitoni nga mundësitë e pranishme në momente të caktuara, dhe më pas t’ju lejojnë të mbaheni.

Gforrja

Mund të shkundni zakonet, të luani kartën e rinovimit, por nuk e bëni, për siguri ju preferoni të qëndroni në arritjet tuaja dhe nuk lejoni të destabilizoheni. Vetëm se nuk do të mund të bëni asgjë kur ju vijnë disa ndryshime. Qershori është muaji i lëvizjes, i dashur Gaforre, pa pyetur asgjë më parë, mund të shihni ndryshimin e fatit tuaj. Lidhjet e gjakut janë shumë të theksuara, motoja e kësaj fillim vere është familja mbi të gjitha! Të gjitha projektet që keni në mendje kalojnë përmes vendimeve familjare përpara se të vërtetohen. Ju keni besim absolut te të dashurit tuaj. Do t’ju shtyjë të shkëputeni në mënyrë që të shijoni plotësisht momentet e para të kësaj periudhe të bukur.

Gaforrja në një lidhje
Afërdita ju jep kohën nëse keni disa projekte për të cilat mund të shkoni. Natyrisht ju duhet të flisni për këtë, të keni mendimet dhe marrëveshjet e njerëzve tuaj të dashur, sepse ju veproni në këtë mënyrë. Partneri juaj ju njeh përmendësh. Marrëdhënia juaj është e fortë.

Gaforrja Beqar
Ndryshimet priten të jenë të shtrenjta beqare, a jeni në gjendje t’i mbështesni ato? Sepse zemra juaj do t’ju ikë shpejt, ju merrni pjesë të pafuqishëm në një transformim të madh. Në vend që t’i bëni pyetje vetes, përpiquni të projektoni veten në të ardhmen, do të lindë një histori e mrekullueshme, shijoni momentin.

Gaforrja: Karriera / Financa

Jupiteri dhe Marsi në Dash ju bëjnë presion dhe nuk është ajo që preferoni! Gaforre! Në vend që të humbni mjetet tuaja dhe të bindni veten se nuk do t’ia dilni kurrë, bëni një pushim. Mendoni për këtë në vend që të stresoni veten në mënyrë të panevojshme. Përdoreni këtë kohë për t’u organizuar në vend që të përpiqeni të bëni gjithçka në të njëjtën ditë. Duke vepruar kështu, do të zbuloni se jeni plotësisht në gjendje të përmbushni pritshmëritë e shefit tuaj ose të klientëve tuaj. Për sa i përket financave, balanca e tyre është në varësi të aftësisë suaj për të menaxhuar krizat. Nëse prishet balanca, llogaria juaj bankare do të kalojë në ndihmë. Nëse, nga ana tjetër, qëndroni të qetë, do të jetë mirë.

Gaforrja: Këshilla Mujore

Nëse ndryshimet ju frikësojnë sepse ndiheni të pasigurt, kjo do të duhet të trajtohet shumë shpejt. Merrni guximin me të dyja duart, nuk mund të humbisni mundësi. Qershori ju sjell edhe përgjigje.

Luani

Vetëkontrolli do ju ndihmojë këtë muaj për të kapërcyer vështirësitë sepse në fillim të muajit janë të pranishme bezdi të vogla. Papritur, nën vështrimin tuaj të vendosur të Luanit fshihet një tjetër aspekt, atë të Luanit të destabilizuar. Fatmirësisht nuk zgjat, nga data 13 bën pushim, fillimi i verës të kujton zakonet e vjetra të mira, daljet, baladat, festat, në atë kohë merrni dhe shijoni këtë periudhë të bukur. Disa planetë ju pengojnë të ecni më shpejt se muzika, të tjerë ju shtyjnë drejt këngëve të reja. Rreth datës 20, vera sjell ngrohtësi dhe gjallëri në marrëdhëniet tuaja. Edhe nëse nuk shkëlqeni më fort se dielli, ambiciet tuaja rifillojnë ngjyrat dhe ju gjeni titullin tuaj të mbretit të zodiakut.

Luani në një lidhje
Si çift, ndërsa qëndroni të fokusuar në projektet tuaja, ato po fitojnë vlerë, thjesht duhet të jeni më pak të përqendruar te personi juaj i vogël, është e vështirë por duhet ta arrini. Partneri juaj është shumë bindës. Qershori është Muaji i Pasionit të Luanëve, kënaquni.

Luani Beqar
Ju tërheqni vëmendjen, jeni gjithmonë në modalitet joshjeje, kontaktet janë të frytshme, ju nuk e humbisni veten! Mund të shihni që një marrëdhënie evoluon shumë shpejt, por kujdes, nëse preferoni të argëtoheni në vend që të angazhoheni, mos bëni premtime në ajër.

Luani: Karriera / Financa
Këtë muaj disa persona do t’ju befasojnë duke ju dhënë mundësinë të kaloni veten. Luan! Nëse keni pasur një kalim në shkretëtirë, shfrytëzojeni mundësinë! Për të pasur sukses në këtë mrekulli të vogël, mos u përqendroni në profilin dhe gabimet e atyre që ju ofrojnë atë. Bëhuni më efikas! Por si mund ta bëni këtë? Duke përdorur të gjitha talentet tuaja për të pasur sukses aty ku të tjerët kanë dështuar. Duke vepruar kështu, ju do të rifitoni atë vend dhe famë që keni humbur dhe që ju mungon shumë. Nga ana financiare, nëse keni ndërmend të bëni një shpenzim të madh, mendoni për këtë fillimisht. Pse duhet të mendoj për këtë? Sepse mund t’ju detyrojë të shtrëngoni rripin më gjatë nga sa mendoni.

Luani: Këshilla Mujore Qershor
Në përgjithësi, ju jeni në një dinamikë të mirë, ka disa rregullime për të bërë në lidhje me zakonet tuaja të vogla, si të mësoni të mendoni për të tjerët përpara se të mendoni për ju, përveç kësaj, ju kaloni mirë, është inkurajuese.

Virgjëresha

Një forcë e bukur e brendshme jeton në muajin qershor, ju sjell kurajo për të realizuar projekte që ju janë afër zemrës. Jeni në një gjendje shumë të mirë shpirtërore. Ju i besoni vetes, papritmas gjithçka bëhet më e lehtë. Nga data 15 keni mundësinë të vini në praktikë idetë tuaja, ju merrni këshilla të mira, por edhe ndihmë, mos humbisni kohë sepse koha është para. Këtë verë yjet ju ofrojnë shumë dhurata, sidomos në fushën e dashurisë. Gjithçka po përshpejtohet, nuk dyshoni më. Ti godet tokën duke vrapuar. Përsa i përket emocioneve, dy javët e fundit janë më intensivet, Virgjëresha e Çmendur më në fund del nga rezerva e saj.

Virgjëresha: Në një lidhje
Nëse keni qenë të zemëruar, qershori është i favorshëm për pajtime, ju merrni aspekte të mira planetare që ju lejojnë të vendosni ujë në verën tuaj. Pasi retë janë zhdukur, marrëdhënia juaj gjen ritmin e saj. Rreth datës 18 qershori përmirëson komoditetin e familjes.

Virgjëresha: Beqare
Beqarë, yjet luajnë me ju në lojën e maces me miun, nuk duket se e vlerësoni vërtet. Deri në datën 10 qershor rriten shanset për të ndërtuar një marrëdhënie të vërtetë, vetëm se në atë moment keni disa dyshime dhe mençuria e Virgjëreshës ju merr në dorë.

Virgjëresha: Karriera / Financa
Këtë muaj, yjet ju ofrojnë mundësinë për t’u dalluar në planin relacional ose komercial. Në vend, mund të duket e pakapërcyeshme, por nëse bëni një hap prapa, do të kuptoni shpejt se ajo që ofrohet është në dorën tuaj! Virgjëreshë! Nëse doni të prishni këtë rutinë të bezdisshme, pranoni atë që ju ofrohet. Për të përballuar këtë sfidë, përdorni talentet tuaja, të cilat janë kaq të shumta. Nga ana financiare, falë një kombinimi të lumtur rrethanash, prosperiteti juaj material është i siguruar. Nëse në fund të muajit një shpirt i mirë ju nxit të jeni të arsyeshëm, dëgjoni këshillat e tij.

Virgjëresha: Këshilla Mujore
Këtë muaj keni mundësi të reja, duhet të jeni të vetëdijshëm dhe më pas t’i përdorni me mençuri. Shijoni këtë qetësi të bukur për të instaluar projektet tuaja. Ndikimet e favorshme planetare ju shtyjnë të kapërceni veten.

Peshorja

Është Jupiteri ai që rrit dëshirat tuaja, të paktën deri më 17 qershor, më pas do të varet nga ju që të drejtoni varkën tuaj. Këtë muaj keni një sens shumë të mprehtë vëzhgimi, një aftësi të jashtëzakonshme dëgjimi, ju jeni miku i mirë i zodiakut. Ju jepni këshilla, dëgjoni, e merrni për zemër shokun tuaj. Gjatë gjysmës së parë të muajit thelloni situata të caktuara për t’jua bërë jetën më të lehtë, synoni të çliroheni nga ngarkesat që ju rëndojnë mbi supe, ju aspironi për një jetë të përditshme më të lehtë. Ju punoni me padurimin tuaj dhe në detaje të tjera të vogla, ai ju arrin mjaft mirë. Nga data 21 lexohet një mirëqenie në fytyrën tuaj, jeni të plotësuar, vera është mirë.

Peshorja: Në një lidhje
Mbështetja e partnerit tuaj është e çmuar dhe ju nevojitet për të avancuar projektet tuaja personale. E keni të vështirë të kaloni njëri-tjetrin, ndani aktivitetet tuaja, hobi, jeni të lumtur, kështu që, nëse disa i lejojnë vetes të bëjnë vërejtje, ju nuk i kushtoni vëmendje.

Peshorja Beqare
Rreth 5 qershorit, shanset janë të mira, nëse nuk e keni takuar ende shpirtin binjak, hapni sytë. Një pasion i bukur mund të kthehet në një histori të madhe dashurie. Është koha për të besuar. Ju gjeni një person që qëndron në pritjet tuaja, nuk mund të shpresoni më mirë.

Peshorja: Karriera / Financa
Atmosfera është ende e tensionuar! Shefi juaj, ose një koleg, është ende duke ushtruar presion mbi ju. Në këto rrethana, mos merrni një vendim për të cilin do të pendoheni. Nëse doni të zbutni këto efekte të padëshiruara, merrni gjërat në një mënyrë humoristike dhe të relaksuar. Nëse në fund të muajit mendoni se gjërat po ndërlikohen, qëndroni të qetë. Nëse duhet, gjeni një hobi që do t’ju largojë mendjen nga dita juaj e punës. Nga ana financiare, situata është ende e njëjtë por buxheti për të blerë tepër është ende i kufizuar. Jini të qetë, kjo do të zgjidhet brenda pak kohësh.

Peshorja: Këshilla Mujore
Është thelbësore të jeni në gjendje të çliroheni duke mbajtur parasysh qëllimet tuaja kryesore. Në muajin qershor yjet janë dashamirës me ju, përqendrohuni në projektet tuaja dhe përmbushjen tuaj. Zgjidhni ekskluzivitetin.

Akrepi

Nën ndikimin pozitiv të planetëve ju arrini të bëni plane jetësore për të ardhmen tuaj. Qoftë personalisht apo profesionalisht, ju keni mjetet për t’u imponuar në fushën e zgjedhjes suaj. Zona juaj e veprimit zgjerohet, ju keni distancën e nevojshme për të vepruar si të dëshironi. Nga fillimi i muajit bëni një bilanc të situatës, ambiciet tuaja janë të mëdha por kini kujdes që të mos dëshironi ta vendosni shiritin shumë lart. Nën një qiell të pastër, ju jeni të lidhur me zinxhirë midis ideve të mira dhe arritjeve. Nuk jeni larg suksesit, suksesi është brenda mundësive tuaja. Ju preferoni të ruani gjakftohtësinë duke qëndruar modeste, kjo nuk ju prish sharmin.

Qershori premton të jetë muaji më tërheqës i verës. Akrep gjaknxehtë, ty të drejtohen yjet, marrëdhënia është në krye, njerëzit simpatikë vijnë në jetën tuaj. Një ndryshim ndërhyn në jetën tuaj të dashurisë, është vera e gjithë lumturisë, jeni me fat.

Akrepi: Në një lidhje qershor 2022
Duhet të kuptoni motivet tuaja për të qenë në të njëjtën gjatësi vale me ju. Partneri juaj ju njeh më mirë se kushdo, ndaj nuk keni sekrete për të. Kah data 10 doni të bëni projekte, pushime apo të tjera për t’ju gjetur të dyve bashkë.

Akrepi: Beqar
Një ndryshim i lumtur është në horizont, do t’ju duhet të shkëmbeni zakonet tuaja të vjetra të beqarëve për të lënë vend për rinovim. Flirt apo histori e vërtetë dashurie, jeta juaj emocionale merr ngjyra të reja. Të dashurit tuaj po e shikojnë këtë evolucion, mbështetja dhe këshillat e tyre janë të rëndësishme për ju.

Akrepi: Karriera / Financa
Jupiteri ka zënë vend në zonën e punës të temës suaj diellore. Ndikimet e tij ju japin atë fryrje që ju ka munguar. Një lumturi që nuk vjen kurrë vetëm, të bën më iniciativë se zakonisht. Kjo ju bën të dëshironi të keni sukses që edhe të krijoni. Këtë muaj, Planeti Mars ju sjell një mbështetje të konsiderueshme. Prandaj është koha për të mbledhur të gjitha energjitë tuaja pozitive dhe për të treguar se çfarë jeni të aftë! Për sa i përket financave, ekuilibri i tyre varet nga zgjedhjet që bëni. Pra, mos e lini veten të shpërqendroheni nga ndikimet e jashtme dhe menaxhoni të ardhurat tuaja siç dini të bëni kaq mirë.

Akrepi: Këshilla mujore
Qershori është muaji i ndërtimit, shpresat po marrin formë, fati juaj është i angazhuar mirë, projektet konkretizohen. Përfitoni nga të gjitha mundësitë që ju vijnë, mos i lini të shkojnë në asnjë rrethanë.

Shigjetari

I dashur Shigjetar, në qershor ju ngadalësoni ritmin, projektet mënjanohen, toni jepet, në fushën profesionale preferoni të vendosni këmbët lart sesa në dyshemenë e ideve të reja, në sektorin emocional, kjo është një histori tjetër. Ardhja e verës rrit pasionet tuaja, jeni më të motivuar se kurrë. Ju përfitoni nga përfitimet e Venusit, duke ju dhënë mundësinë të bëni plane për kometën, keni surpriza të bukura. Nga 19 qershori, dashuritë do të fluturojnë larg, ju kaloni momente të jashtëzakonshme të dy ose me familjen. Gjendja juaj mendore ka ndryshuar. Ju keni energji dhe e optimizoni atë me mençuri. Edhe nëse i hiqni detyrimet, mbani në sy organizimin e ditëve tuaja.

Shigjetari: Në një lidhje
Yjet bëjnë çmos për t’ju ofruar një jetë sentimentale që i përmbush pritshmëritë tuaja. Si çift keni të gjithë përbërësit e duhur për të bërë recetën e lumturisë. Nëse ju mungon pak mirëkuptimi dhe toleranca ndaj partnerit, korrigjoni pa u dridhur.

Shigjetari: Beqar
Nuk shihni asgjë të evoluojë në jetën tuaj të dashurisë, është qetësi e sheshtë, papritmas i qaseni situatës në një mënyrë shumë pozitive, vendosni të lini veten të largoheni dhe t’i besoni fatit. Rreth datës 17, një lajm i mirë ju bën të ndryshoni mendje. Rrota rrotullohet në mënyrë të favorshme.

Shigjetari: Karriera / Financa
Edhe pse puna juaj mund të duket rutinë, ajo ju mban të sigurtë. Këtë muaj duhet të përfshiheni pak më shumë se zakonisht. Në vend, mund të mos jetë më i përshtatshëm për ju. Shigjetar! Nëse shefi juaj ofron për të marrë disa përgjegjësi shtesë, mendoni para se të refuzoni. Në vend që të shihni të gjitha kufizimet që do t’ju vendosin, shikoni aspektet pozitive, në këtë rast ato që lidhen me shpërblimet tuaja. Nga ana financiare, megjithëse ky sektor është nën mbrojtjen e një planeti largpamës, asgjë nuk ju pengon ta zhvilloni dhe ta rritni atë.

Shigjetari: Këshilla mujore

Jeni shumë shpejt pesimistë, me përjashtim të faktit që sapo qielli juaj të kthjellohet, e gjeni shpejt optimizmin tuaj, ai është forca juaj. Qershori ju jep besim, mos e lëshoni.

Bricjapi

Moti është i mirë jashtë, por ju mërziteni, sidomos gjatë ditëve të para të muajit. Çfarë të ndodhi ty? Jeni të mërzitur për një po dhe një jo, i merrni gjërat shumë seriozisht. Mos investoni shumë në problemet e të tjerëve, kjo mund t’ju penalizojë. Ju jeni më të ndikuarit nga lëvizjet planetare, dhe ajo lëviz! Pra, emocionet tuaja janë në skaj, ka nervozizëm në ajër. Për fat të mirë, me fatin më të madh, një zanë e vogël po shikon rastin tuaj, që nga 11 qershori do të gjeni buzëqeshjen dhe motivimin tuaj legjendar. Në atë moment ju lindin mundësitë, jeni të hapur për dialog dhe shkëmbime, ju përvetësoni qëndrimin e qetë.

Bricjapi: Në një lidhje qershor 2022
Në çift ka pak tension në ajër por nuk zgjat. Ju kërkoni që partneri juaj të angazhohet plotësisht në marrëdhënie duke ndërmarrë disa hapa për të zyrtarizuar bashkimin tuaj, por vetëm për shkak se ju nuk vendosni formularët, ai/ajo mund të refuzojë. Relaksohuni.

Bricjapi: Beqar
Keni nevojë për dashuri, por nuk jeni gati të takoni askënd. Ju vendosni t’i besoni fatit, do të takoni dashurinë e madhe kur të jetë koha e duhur. Jeni në një gjendje të mirë shpirtërore.

Bricjapi: Karriera / Financa
Planetët e shpejtë japin një kërcim në sektorin e gjashtë të temës suaj diellore që korrespondon me punën tuaj. Ato ju bëjnë më të shoqërueshëm dhe më shumë gjasa për të zhvilluar marrëdhënie të lumtura me kolegët, shefin ose klientët tuaj. Në këto rrethana, biznesi juaj mund të marrë vrullin për të cilin shpresoni. Megjithatë, ka një kusht që duhet plotësuar. Bricjapi! Nëse dëshironi që puna juaj të përmirësohet, mos u mendoni shumë dhe shfrytëzoni rastin! Nga ana financiare, edhe pse nuk është euforia e madhe, situata është ende aty. Pra, mos merrni një vendim sipas dëshirës.

Bricjapi: Këshilla mujore
Nëse në fillim të muajit nuk jeni në maksimumin tuaj, ndryshon shumë shpejt. Lajmi i mirë është se ju nuk qëndroni në këndin tuaj duke menduar. Qëndroni të rrethuar nga të dashurit tuaj, është ngushëlluese.

Ujori

Të dashur Ujor, planetët ju lejojnë të shënoni pushime. Që në ditët e para të qershorit filloni të relaksoheni, e gjeni veten ballë për ballë, mendoni shumë seriozisht për dëshirat tuaja të thella. Dyert hapen shumë lehtë në rrugën tuaj, ju nuk keni shumë përpjekje për të bërë. Mundësitë janë të pranishme rreth orës 13. Në planin social, jeni në shkallën e parë të podiumit, idetë tuaja ruhen, propozime interesante janë në dispozicion. Falë talentit tuaj ju arrini të dalloni veten nga të tjerët. Edhe ndëshkim në fushën e dashurisë tënde, ti bën plane për kometën, josh, ne biem në magjinë tënde. Energjitë e bukura ju nxisin fillimin e verës, do të ishte turp të mos e shijoni.

Ujori: Në një lidhje
Me partnerin shumëfishoni lojëra joshëse për të thyer rutinën. Fillimi i verës nis fuqishëm për çiftet. Projektet e reja janë aktuale, përveç kësaj ju qëndroni të fokusuar në to. Ju keni ambicie të mëdha për marrëdhënien tuaj. Bashkëfajësia juaj ju bashkon, keni të njëjtat dëshira.

Ujori: Beqar Qershor
Beqarë, nuk humbisni kohë në garën tuaj për të dashuruar, ju jeni gati të bini në dashuri. Nëse deri atëherë kjo ide ju trembi, në qershor vendoset, ju bëni kërcimin e madh. Rreth datës 18, takoni një person, emocionet tuaja janë në garë, e besoni të vështirë si hekuri.

Ujori: Karriera / Financa
Këto nuk janë ndryshime të mëdha që po paralajmërohen këtë muaj. Megjithatë, ju rikthehet dëshira për të shkuar në punë ose për të filluar një biznes. Nëse ende hasni në këto vështirësi që ju kanë pushtuar, fati ju sjell zgjidhje. Ajo që ishte në pritje ose e vonuar zhbllokohet menjëherë. Kjo klimë ambientesh mund t’ju inkurajojë t’i bëni gjërat të ndodhin, vetëm për të sjellë pak më shumë emocion. Fatkeqësisht, kjo nuk do të sjellë efektet e dëshiruara. Te lutem prit. Do të jetë më e sigurt. Nga ana financiare, kujdes këtë muaj, sepse mund të imagjinoni se keni shumë hapësirë për manovra kur nuk është ende kështu.

Ujori: Këshilla Mujore
Kjo është një kohë e mirë për të gjitha projektet tuaja, mos hezitoni të filloni, pavarësisht zonës, jeni me fat, duhet kapur. Merrni gjithashtu pak kohë për t’u çlodhur; është e rëndësishme për ekuilibrin tuaj.

Peshqit

Në qershor nuk notoni mes dy ujërave, përkundrazi, gjithçka është e qartë dhe e kthjellët. Mirëpo, rreth datës 6, planetët po luajnë telashe për pushimet duke u përpjekur t’ju destabilizojnë, por asgjë nuk funksionon, ju i mbani objektivat tuaja në vëmendje, e rëndësishme është të veproni sipas dëshirave tuaja të momentit. Profesionalisht çdo gjë shkon mirë, ju tërhiqni kunjat nga loja, nëse keni një ide për të kaluar, nuk do të jetë më bindës se ju. Mund edhe të miqësoheni me një bashkëpunëtor ose mbikëqyrës, po ju tregon se fati juaj është duke u nisur mirë. Në fushën afektive periudha është e favorshme, dashuroni pa kushte, ju e merrni mbrapsht. Familja është shumë e pranishme në fillim të verës, ajo përfaqëson shtyllën tuaj.

Peshqit: Në një lidhje
Çifti juaj është mirë, nuk ka problem në horizont, arrini të pastroni kohën, ndani momente në dashuri, larg çdo trazire, partneri juaj i vlerëson shumë. Kjo është një periudhë që lehtëson shkëmbimet. Në shtëpi flisni për para në pritje të një udhëtimi të këndshëm.

Peshqit: Beqar Qershor
Aspak pesimist, nuk dorëzoheni në dështimin e parë dhe keni të drejtë, pasi rreth datës 13 yjet ju lejojnë të bëni një takim që nuk jeni gati ta harroni së shpejti. Vera juaj po merr një kthesë të papritur.

Peshqit: Karriera / Financa

Planetët që shikojnë përpara dhe të organizuar monitorojnë aktivitetin tuaj. Ato jua bëjnë jetën më të lehtë në ushtrimin e përditshëm të profesionit tuaj. Atmosfera është e këndshme me kolegët tuaj. Shefi juaj po ju lë vetëm. Sa për klientët tuaj, ata janë të kënaqur me shërbimet tuaja. Nëse keni humbur një dokument, jini të sigurt, do ta gjeni përsëri këtë muaj. Nga ana financiare, është shumë më e gjallë! Që nga muaji i kaluar, Jupiteri me fat ka drejtuar këtë sektor. Falë një kombinimi fatlum rrethanash, paratë vijnë papritur. Nga ana tjetër, ju gjithashtu mund ta shpenzoni atë sa më shpejt nëse shpërqendroheni.

Peshqit: Këshilla Mujore
Mund të themi se vera është premtuese, jeni në një periudhë shumë të favorshme, ndani lumturinë tuaj, shpirti juaj çlirohet, ju shijoni të gjitha këto mundësi të shkëlqyera duke qenë shumë të vetëdijshëm për fatin tuaj.

About admin

Check Also

Horoskopi Javor 23 – 29 Korrik 2023

Dashi Qëndrimi juaj prèj në rock star mund të jètë bërë pak i vjètër tani. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *