Horoskopi për datën 6 nëntor nga Russell Grant

Dashi Po shihni disa përmirësime të dukshme në shumicën e fushave të jetës suaj. Mundësitë e reja ju entuziazmojnë dhe trendet duken më inkurajuese sesa kanë qenë. Kjo ka të bëjë më shumë me mënyrën tuaj pozitive të të menduarit sesa me ngjarjet aktuale. Gjëja e rëndësishme është që ju …

Read More »

Horoskopi për ditën e premte, 5 nëntor 2021

Dashi Nisje e mirë me udhëtimet dhe aktivitetet sociale. Por mund t’ju duhet të bëni më shumë për të ndihmuar një shok për të arritur atje ku ai dëshiron. Nevojat e tyre duket se janë shumë më të mëdha edhe se tuajat, kështu që bëhuni gati të sakrifikoni. Demi Ajo …

Read More »

Horoskopi për datën 5 nëntor nga Russell Grant

Dashi Sjellja e ftohtë do ta largojë një lidhje romantike nga rruga juaj. Nëse doni të fitoni zemrën e tij, duhet t`i tregoni se e pëlqeni. Një mundësi e papritur për të marrë ca para do t`ju vijë. Mësoni një program kompjuteri ose përdorimin e një pajisjeje të ndërlikuar. Të …

Read More »

বাধা আসে, পেরিয়ে যাই

আজ ৪ নভেম্বর বাংলাদেশের প্রধান দৈনিক প্রথম আলোর ২৩তম প্রতিষ্ঠাবার্ষিকী। ১৯৯৮ সালের এই দিনে প্রথম আলোর যাত্রা শুরু হয়েছিল। বিগত বছরগুলোতে নানা বাধাবিপত্তি সত্ত্বেও প্রথম আলো এখনো সামনে এগিয়ে চলেছে। প্রথম আলো এখন আর কেবল একটি দৈনিক সংবাদপত্র নয়, এটি এখন দেশের সবচেয়ে বড় মিডিয়া প্রতিষ্ঠান। ভয়ংকর কোভিডের কারণে গত …

Read More »

Horoskopi për ditën e mërkurë, 3 nëntor 2021

Dashi Nëse nesër vërtet nuk jeni në gjendje të mbani ritmet tuaja të zakonshme, atëherë është e kotë të sforcoheni. Mos e vrisni mendjen edhe aq shumë. Demi Duke pasur një numër yjesh të favorshëm, nesër mund të jetë një ditë e mbarë në planin ekonomik, sidomos për ata që …

Read More »